Povratnik Liu Xiang zlahka do zlata

Nekdanji olimpijski in svetovni prvak Liu Wiang je kmalu po vrnitvi po hudi poškodbi zlahka osvojil zlato kolajno v teku na 110 metrov z ovirami na vzhodnoazijskih igrah v Hongkongu.

11. december 2009 09.39
11. december 2009 10.18
P. Z.
P. Z.
Hongkong - Po zmagovitem teku je osmoljenec olimpijskih iger v Pekingu, kjer je na razočaranje junakov moral odstopiti zaradi poškodbe ahilove tetive, izjavil, da se želi čim prej spustiti pod 13 sekund, vendar priznal, da je še daleč do ponovitve svetovnega rekorda. Njegov čas v Hongkongu je bil 13,66, kar je precej slabo v mednarodnih merilih. Lahko pa se zagovarja, da je v zadnjih metrih močno upočasnil.

26-letni zvezdnik, ki po priljubljenosti v domovini celo prekaša košarkarja Yao Minga, je zlato kolajno osvojil na OI v Atenah leta 2004, svetovni rekord (12,88) pa postavil leta 2006. Na steze se je po skoraj letu dni vrnil septembra, po uspešni operaciji. Toda ni se še približal nekdanji formi. Zdajšnji svetovni rekord Kubanca Dayrona Roblesa je 12,87.

Liu je ob comebacku v Šanghaju tekel 13,15, zatem 13,34 na kitajskem državnem prvenstvu ter 13.50 na mitingu prejšnji mesec.