Poleg dveh najboljših slovenskih zasedb iz minulega državnega prvenstva bosta konec tega tedna na mednarodni parket stopila še velenjsko Gorenje in škofjeloški Merkur. Oba naša predstavnika v pokalu EHF sta v tretjem krogu dobro opravila svoji nalogi in imata lepe možnosti za preboj v nadaljnji krog. Predvsem to velja za ekipo iz Šaleške doline, ki je na prvi domači tekmi ugnala Lovčen iz Cetinja s 35:16 (18:5), tako da bo sobotna povratna tekma v Črni gori zgolj formalnega značaja, obetavno izhodišče pa si je pred sobotnim drugim obračunom priigrala tudi gorenjska ekipa, a štiri gole prednosti s prvega obračuna (33:29) proti Aon Fiversu bo morala potrditi z dobro igro v avstrijski prestolnici.
Na gostovanju zmaga Celjanom
Sicer pa so Celjani litovskega tekmeca visoko premagali že na gostovanju (37:21). Pivovarji so se ne glede na izid sobotne tekme že uvrstili v nadaljevanje najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja in tako že nestrpno pričakujejo torkov žreb za nadaljevanje LP. Kljub temu pa želijo prvi del skleniti z zmago, saj - roko na srce - doslej z igro niso navdušili. "Težko rečem, kakšno tekmo pričakujem. Smo v krizi, igralci se pred pričetkom sezone očitno niso zavedali, kaj nas čaka in da se bo ta sezona razlikovala na prejšnjih. Šok je povzročil predvsem prvi poraz proti Chamberyju v Franciji. Vsi skupaj smo od te tekme pričakovali precej več, a se je na koncu obrnilo ravno obratno. Od igralcev na sobotnem srečanju pričakujem, da bodo na igrišču dali svoj maksimum," pravi trener Celja Tone Tiselj, kapetan celjskega moštva Edvard Kokšarov pa ga je dopolnil: "V soboto nas čaka srečanje, ki ne more ničesar več spremeniti. Vendar pa se moramo vsi igralci, ki igramo v celjskem klubu, zavedati, da je Celje klub, za katerega se moramo vsi boriti. Vsak od nas bo moral dati na igrišču svoj delež, da osvojimo načrtovani točki."
Granitas-Karys je klub z bogato evropsko zgodovino. V evropskih pokalih je nastopil že dvajsetkrat. Njegov največji uspeh je uvrstitev v osmino finala lige prvakov, kar mu je uspelo dvakrat, in sicer leta 1995 ter 1996. Letos je v kvalifikacijah nekoliko nepričakovano izločili beloruski Brest, s katerim je dvakrat remiziral, a se z več goli v gosteh uvrstil v LP. Večino golov na tekmah dosega njihova zunanja linija, posebej nevaren je srednji zunanji Aidenas Malasinkas, ki je po petih odigranih krogih lige prvakov z 38 zadetki na petem mestu lestvice strelcev.
Sobotno tekmo bosta sodila Čeha Milan Hajek in Karel Macho, delegat pa bo Hrvat Ivica Imre.
Celjsko moštvo je po pričakovanju izpolnilo primarno nalogo in si v daleč najlažji skupini najbolj imenitnega evropskega klubskega tekmovanja zagotovilo napredovanje v drugi del, kar pa ni uspelo koprski ekipi. V skupini z ruskimi Čehovskimi Medvedi, španskim Portlandom San Antoniom in romunsko Steauo je zasedla zadnje mesto, po odmevni domači zmagi nad španskim moštvom iz Pamplone pa je vse možnosti zapravila na naslednji domači tekmi s Steauo. Po tem porazu se varovanci Matjaža Tominca niso več pobrali, zapravili so celo možnosti za tretje mesto v skupini, kar bi jim v nadaljevanju mednarodne sezone prineslo nastope v pokalu pokalnih zmagovalcev.
Za nameček v rokometnem zakulisju tudi kroži govorica o vse večjem nesoglasju znotraj moštva, ki je daleč od lanskega "idiličnega" vzdušja, ko so Koprčani navduševali z igro in v državnem prvenstvu osvojili drugo mesto, medtem ko so se v pokalu EHF uvrstili v polfinale. Koprska zasedba bo po pričakovanih izgubljenih točkah v Čehovu bržkone tudi v Pamploni doživela nov poraz, kajti za domačo ekipo, za katero nastopa tudi nekdanji slovenski reprezentant Renato Vugrinec, bo tekma za biti ali ne biti. Španski zasedbi gre tudi na roko, da je v podobnem položaju tudi ruski prvak, ki bo v soboto na domačem igrišču gostil Steauo.
Pravico na špansko-slovenskem klubskem dvoboju bo delil danski sodniški par Jens Carl Nielsen-Peter Lorentzen, delegat pa bo Šved Björn Ericsson.