Proračun krimovk nižji

Kljub menjavi politične oblasti v Mercatorju, Jernej Virant, direktor rokometašic Krima, pravi, da so z izjemo Krke prav vsi pokrovitelji z njegovo ekipo podaljšali pogodbe.

Objavljeno
24. december 2005 09.00
Ljubljana – Četudi se je po menjavi politične oblasti in posledičnih rezih v Mercatorju slovenski rokomet znašel v slepi ulici, Jernej Virant, direktor rokometašic Krima, pravi, da so z izjemo Krke prav vsi pokrovitelji z njegovo ekipo podaljšali (povečini večletne) pogodbe. Še posebej trden je dogovor z Mercatorjem kot glavnim sponzorjem, s katerim imajo slovenske prvakinje pogodbo namreč sklenjeno do leta 2008. Kljub temu bodo v Krimu v primerjavi z minulo sezono proračun znižali za slabo petino, kar pa naj se jim ob tem, da kanijo že v prvih januarskih dneh prekiniti pogodbo s poškodovano norveško »bombarderko« Katjo Nyberg in da bodo nekaj prihranili tudi pri organizaciji, ne bi posebej poznalo.

»Od približno 30 pokroviteljev nam le Krka ni odgovorila na prošnjo za podaljšanje pogodbe. Z vsemi drugimi sodelujemo še naprej. Jasno, tudi z Mercatorjem, s katerim imamo pogodbo sklenjeno do leta 2008. Tudi sicer se z večino podjetij dogovarjamo za več let, tako da se za prihodnost Krima ne bojim,« je po rokometnih zasukih najbolj kočljivo vprašanje optimistično odgovoril direktor najboljšega slovenskega ženskega rokometnega kluba Jernej Virant, ki se je po nesrečnih epizodah z Norvežankama Cecilie Leganger (v Ljubljani je bila nezadovoljna, ker ni mogla nadaljevati študija medicine) in Katjo Nyberg odločil, da se bo odslej za okrepitvami (znova) oziral le proti vzhodni Evropi.

»Nybergovi sem dejal, da se mora 2. januarja zglasiti v Ljubljani. Kot veste, je za naslednjo sezono že podpisala pogodbo z Ikastom, zdaj pa se moramo z njo dogovoriti o predčasni prekinitvi. Če nanjo ne bo pristala, je najmanj, kar bomo od nje zahtevali, naj do izteka našega dogovora, torej do 30. junija, ostane pri nas,« o nesrečni zgodbi pravi 61-letni direktor, ki je namignil, da je Krimov strokovni štab na nedavnem svetovnem prvenstvu (v finalu so igrale tri krimovke, Tatjana Alizar, Ljudmila Bodnjeva in Luminita Dinu) spremljal nekatere romunske reprezentantke, trnek pa kani v prihodnosti vreči tudi proti Rusiji ter Srbiji in Črni gori.

»Naša strategija je jasna. Skupaj z ekipo Inne Dolgun čim prej usposobiti še nekaj mladih Slovenk za igro na najvišji ravni, ob tem pa jim dodati še nekaj nosilk igre za prihodnost. Kar zadeva prve cilje, menim, da v tej sezoni preboj v četrtfinale ne bi smel biti vprašljiv, smo pa imeli to smolo, da se križamo s skupino, v kateri so Slagelse, Lada Toljati in Dunaferr,« je kratko – z dolgoročno vizijo povezal Virant, ki se je že v prejšnji sezoni spustil v načrtno racionalizacijo stroškov, ki pa naj se prvi ekipi ne bi poznala. Četudi bo malha z denarci za 15 do 20 odstotkov nižja kot v prejšnji sezoni, bodo pri Krimu »stisnili« na področjih, na katerih so bili v zadnjih letih preveč radodarni – pri prevozih, namestitvi, pogostitvah, medijski »prijaznosti« in še čem.

Za konec velja omeniti še, da se pogodba po koncu sezone izteče trenerju Tonetu Tislju, ki ga bo bržkone zamenjal nekdanji pomočnik in selektor ženske izbrane vrste Robert Beguš, v klubu pa razmišljajo tudi o tem, da bi po osmih letih, v katerih pravega predsednika niso imeli, znova našli prvega moža kluba. Zoran Janković naj bi sicer ostal častni predsednik, ob dolgoletnem podpredsedniku Marjanu Dolerju pa je edini kandidat za prestižno funkcijo kdo iz novega vrha glavnega pokrovitelja.