1. NLB Leasing liga: Braniku zmanjkalo moči za preobrat proti Trimu

V 3. kolu slovenskega rokometnega prvenstva je Gorenje zanesljivo zmagalo v Izoli, Celjani so odpihnili Sevnico.

22. september 2012 23.31
ROKOMET

Maribor -  V 3. kolu 1. NLB Leasing lige so mariborski rokometaši doživeli drugi poraz v sezoni. Kljub strelsko razpoloženima Renatu Vugrincu in Mihi Zarabcu, ki sta zabila po devet oziroma sedem golov, so morali s 34:37 (15:19) priznati premoč Trebanjcem, pri katerih je blestel Staš Skube s 13 zadetki. Trimo je vpisal drugo zmago v prvenstvu.

Gosti so prvi polčas končali s štirimi goli prednosti. V uvodu drugega polčasa je kazalo, da je Trimo že odločil tekmo, toda nepopustljivi Mariborčani so uprizorili izjemno vrnitev, saj so tekmece ujeli pri 32:32. A jim je to očitno pobralo nekaj moči za končnico. To so namreč precej bolje odigrali gosti, ki so po novem izenačenju na 33:33 zabili tri gole zapored in tehtnico dokončno nagnili na svojo stran.

Gorenje zanesljivo v Izoli

Izola - Državni prvaki iz Velenja so dosegli tretjo zmago v državnem prvenstvu, po zmagoslavju v Grosupljem in doma proti mariborskem Braniku so nov par točk osvojili na vselej vročem igrišču v Izoli.

Izbranci Branka Tamšeta so takoj zagospodarili na igrišču, hitro so si priigrali prednost petih golov (8:3), nato pa svojo prednost iz minute v minuto višali. V prvem polčasu so največ vodili za osem (16:8). V drugem so svojo prednost le oplemenitili, s hitro in dinamično igro pa povsem onemogočili gostitelje, ki so doživeli drugi poraz v tej sezoni.

V zmagoviti ekipi so bili najbolj učinkoviti Jure Dolenec s sedmimi ter Fahrudin Melić in Matej Gaber s šestimi goli, v domači pa sta bila strelsko najbolj razpoložena Peter Božič s šestimi ter Amel Redžić s petimi zadetki.

Celjani dobro začeli v Zlatorogu

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so odigrali prvo tekmo v domači dvorani Zlatorog in zanesljivo premagali novega člana elitne druščine iz Sevnice.

Celjani so nastopili brez nesrečnega Gregorja Potočnika in Boruta Mačkovška, vratar Dejan Perić pa je bil na današnji tekmi v vlogi vodje moštva. Celjani so takoj prevzeli nadzor na igrišču in si že ob polčasu priigrali deset golov prednosti (18:8), popustili pa niso niti v drugem polčasu. Matić je v ogenj poslal vse svoje varovance, ki so vseskozi držali visok ritem igre in na koncu prepričljivo zmagali z 18 goli prednosti.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Rok Žuran, v gostujoči Miloš Đurđević, oba pa sta dosegla po pet golov.

Maribor Branik - Trimo Trebnje 34:37 (15:19)

* Dvorana Tabor, gledalcev 300, sodnika: Masleša in Žibret (oba Trbovlje).
* Maribor Branik: Čudić, Pešić, Štefanič, Vugrinec 9, Tarabochia 1, Svalina 2, Oštir 1, Špelić 2, Špende, Razgor 3 (1), Pučnik, Zarabec 7, Šoštarič 4, Kleč 5, Sok, Šimič.
* Trimo Trebnje: Korelec 2, Femec, Radelj 3, Paladin 5, Ratajec 3, Ferlin, Skol, Sušin 3, Saje, Florjančič, Rojc 5, Zoran, Skube 13 (6), T. Grandovec 2, Aquirrezabalaga 1.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (1), Trimo Trebnje 7 (6).
* Izključitve: Maribor Branik 8, Trimo Trebnje 8 minut.
* Rdeč karton: /.

Istrabenz Plini Izola - Gorenje Velenje 21:35 (11:17)

* Športna dvorana, gledalcev 500, sodnika: Klančar in Perezanovič (oba Ribnica).
* Istrabenz Plini Izola: Jurič 1, Jelovčan, Dolenc, Gorela 2, Božič 6, Špegel 1, Stepančič, Kojić 1, Bubnič, Vončina, Koštric, Redžić 5, Fidel 1, Smolnik 3, Ponikvar 1, Lukežič, Kević.
* Gorenje Velenje: Gajić, Taletovič, Melić 6 (2), Medved 1, Bezjak 3, Pucelj 1, Dolenec 7, Cehte 2, Miklavčič 1, Gaber 6, Golčar 3, Dobelšek 1, Gams 1, Bajram, Nosan, Dujmovič 3.
* Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 3 (0), Gorenje Velenje 4 (2).
* Izključitve: Istrabenz Plini Izola 6, Gorenje Velenje 8 minut.
* Rdeč karton: Fidel (47.).

Celje Pivovarna Laško - Sevnica 33:15 (18:8)

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 400, sodnika: Smolko in Knez.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Mlakar 4, Marguč 4, Žuran 5, Janc 3, Razgor 4, Toskić 1, Ranevski, Skube, Poteko 2, Zelenović 3, Žabič 1, Lekai 3, Žvižej 3 (2).
* Sevnica: Božič, Zaponšek, Mlakar, Stegne, Gorenjak 1, Brečko 1, Krnc, Plazar, Đurđević 5 (3), Ošlovnik, Kozole 1, Kuhar, Bezgovšek, Nered 3, Sirk 2 (2), Zorc 2.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (2), Sevnica 7 (5).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Sevnica 4 minut.