1. NLB Leasing liga: Trimo v Ormožu do četrte zaporedne zmage

Rokometaši Cimos Kopra so z 29:24 ugnali SVIŠ Pekarna Grosuplje, Trimo je povsem nadigral Jeruzalem Ormož.

06. oktober 2012 21.35
06. oktober 2012 21.53
D. O., Delo.si

Ivančna Gorica/Ormož - Tudi po petem kolu domačega rokometnega prvenstva ostajajo rokometaši Trima iz Trebnjega pri le enem porazu. Prišli so namreč že do četrte zaporedne zmage in s kar 40:24 ponižali Jeruzalem Ormož.

Tudi rokometaši Cimos Kopra so upravičili sloves favoritov in premagali SVIŠ Pekarna Grosuplje (29:24). V prvem polčasu so jim izbranci domačega trenerja Gorazda Potočnika povzročili številne sive lase, najbolj učinkovita pa sta bila Simon Stopar in Gregor Pekolj, piše STA. V drugem polčasu so koprski rokometaši, ki so z današnjo zmago zasedli drugo mesto na lestvici, vendarle zaigrali veliko bolj resno, boljša igra v obrambi in preudarna v sami končnici pa jim je na koncu navrgla dokaj zanesljivo zmago, četrto v tej sezoni.

Trimo čaka derbi s pivovarji

Dolenjci so se dobesedno poigrali z nerazpoloženimi gostitelji in jih zasenčili v vseh rokometnih prvinah. Že ob polčasu so si priigrali osem golov prednosti, v nadaljevanju pa po nekakšni igri mačke z mišjo slavili s +16.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Staš Skube in Uroš Paladin. Prvi je dosegel devet, drugi osem golov, pri gostiteljih pa je Uroš Čudič zabil osem zadetkov. Trebanjska ekipa bo v naslednjem krogu na domačem igrišču gostila Celje Pivovarno Laško (10. oktober), ormoška ekipa pa bo gostovala v Krškem (13. oktober).