1. SRL: Celjani potolkli Sviš

Rokometaši Celja so v 3. kolu državnega prvenstva visoko premagali Sviš z 48:19.

19. september 2014 22.51

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 3. kolu državnega prvenstva prepričljivo premagali Sviš Ivančno Gorico z 48:19.

Gostitelji so bili na tekmi za razred boljši od svojih nasprotnikov in so si v prvih desetih minutah priborili šest golov prednosti (8:2), po dvajsetih so vodili s 14:6, ob polčasu pa so imeli že šestnajst golov naskoka (22:6).

Celjani so tudi v drugem polčasu nadaljevali z izjemno predstavo in so v prvih desetih minutah nadgradili svojo prednost z delnim izidom 10:2 (32:8), končni izid tekme pa je bil visokih 48:19.

Pri domačih so bili najboljši strelci Blaž Blagotinšek, Šime Ivić in Ivan Slišković s po šestimi goli, pri gostih pa Gregor Pekolj s štirimi goli.

Celjski rokometaši bo v prihodnjem kolu gostovali v Ribnici (24. september), Sviš pa se bo tri dni kasneje pomeril s Sevnico.