Celjski rokometaši so v 13. kolu državnega prvenstva s 33:28 porazili Koper.

02. december 2015 23.01
jer-Rokomet Celje PL:Paris SG, Blaž Janc
M. Ž.
M. Ž.

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na prvi tekmi trinajstega kola državnega prvenstva v Zlatorogu gostili Koper in ga premagali s 33:28.

Celjani so v prvem polčasu postopoma povečevali prednost. Po desetih minutah so vodili s 7:6, po dvajsetih z 12:8, ob glavnem odmoru pa so imeli šest točk naskoka (19:13).

Koprčani so bili vse do 38. minute v igri za zmago, nato pa so gostitelji dosegli štirih izmed naslednjih petih golov in dokončno zlomili odpor koprske zasedbe (26:20).

Tekma se je nesrečno končala za domačina Blaža Janca, ki je z glavo udaril ob tla in si izbil dva zoba ter v spremstvu klubskega zdravnika takoj zapustil dvorano in odšel v celjsko bolnišnico.

Janc je bil sicer z osmimi goli prvi strelec Celja, pri Kopru pa je bil najučinkovitejši Jan Gorela s šestimi goli.

Koprska ekipa bo v prihodnjem kolu gostovala v Trebnjem (12. december), Celjani pa bodo gostili Slovan (13. december).