1. SRL: Celjani s 14. zmago na prvem mestu

Na tekmi 15. kola slovenskega rokometnega prvenstva so Celjani premagali Ormož, Mariborčani pa Ribnico le za gol.

16. december 2015 23.22
*mocnik* telovadnica

Ormož - Celjani so pričakovano dosegli 14. zmago in se zavihteli na prvo mesto, Ormožani pa po začetnem naletu nekoliko izgubljajo sapo. V obračunu proti državnim prvakom so doživeli že tretji poraz v nizu, pred tem so klonili v Dobovi in Mariboru.

V prvem polčasu se je odvijal dokaj izenačen boj. V 21. minuti je bilo 8:8, nato pa so varovanci gostujočega trenerja Branka Tamšeta naredili delni izid 4:0 in povišali na 12:8, na velik odmor pa odšli s prednostjo dveh golov (15:13). Slovenski prvaki so v drugem polčasu prikazali bolj odločno predstavo in zanesljivo osvojili obe točki na Hardeku.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Blaž Janc z enajstimi in Žiga Mlakar s sedmimi goli, v ormoški pa je Rok Žuran dosegel šest zadetkov.