1. SRL: Mariborčani visoko premagali Sviš

Mariborski Branik je na zadnji tekmi 5. kola državnega prvenstva porazil Sviš z 39:22.

05. oktober 2014 22.20

Maribor - Rokometaši mariborskega Branika so na zadnji tekmi 5. kola državnega prvenstva brez večjih težav premagali Sviš z 39:22.

Gostitelji so tekmo začeli v skladu s pričakovanji in po desetih minutah vodili s prednostjo sedmih golov (10:3), devet minut kasneje pa je ekipi ločilo deset golov (18:8). Mariborčani so vse do konca polčasa ohranjali visok tempo igre in v 25. minuti prednost povišali na štirinajst (23:9), ob polčasu pa je bilo 23:10.

Sviš se v drugem polčasu nič več vrnil v igro in je pred zadnjimi petnajstimi minutami zaostajal za kar devetnajst golov (15:34). Trener Branika Marko Šibila je v nadaljevanju na parket poslal vse svoje igralce, ki so zadržali visoko prednost in vknjižili četrto zmago v sezoni.

Pri domačih je največ golov dosegel Žiga Mlakar (10), pri gostih pa Simon Stopar (7).

Mariborčani bodo že v sredo gostovali v Ribnici, Sviš pa se bo v soboto pomeril z Loko.