1. SRL: Mariborčanom napet derbi z Ormožem

Rokometaši mariborskega Branika so v trdi tekmi s 24:23 ugnali Jeruzalem Ormož. Celjani zlahka prek Slovana.

13. december 2015 16.37
13. december 2015 20.05
regent/rokomet
G. L.
G. L.

Maribor - Jeruzalem Ormož je presenetljivo tretje mesto na lestvici pred 14. kolom 1. NLB Leasing lige branil v Mariboru, kjer pa se je domači Branik izkazal za previsoko oviro. Zdaj je, prav tako presenetljivo, na tretjem mestu Urbanscape Loka.

Na zadnji tekmi v mariborski dvorani pred novoletnim premorom so bolje začeli gostje, ki so povedli s 4:2, a so se vijoličasti do konca prvega polčasa pobrali. Po zadetku Dušana Fidla so na odmor odšli s prednostjo zadetka (9:8), kar je obetalo izenačeno nadaljevanje.

Po vmesnem pobegu Štajercev na 12:8 oziroma 13:9 je do njega tudi prišlo, potem ko je David Bogadi z dvema zadetkoma v 44. minuti izid znoval izenačil na 15:15. Povratek je gostom očitno pobral veliko moči, saj so Mariborčani kmalu spet povedli za tri zadetke (20:17) in tekmo navkljub veliki borbenosti gostov pripeljali do zmage.

Z osmimi zadetki je bil najzaslužnejši zanjo Matic Verdinek, enako število golov je na drugi strani zabil Bojan Čudić.

Mariborčane v prihodnjem kolu naslednjo soboto čaka gostovanje v Ribnici, Ormož pa bo isti dan gostil celjsko moštvo, ki je danes s kar 40:22 odpravilo Slovan.