1. SRL: Slovan namučil Celjane

Celjani so v drugem kolu državnega prvenstva z golom razlike premagali Slovan (22:21).

13. september 2013 22.17
Rokomet

Laško - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v drugem kolu državnega prvenstva tesno premagali povratnika med elito, ljubljanski Slovan (22:21).

Celjani so svojo domačo tekmo tokrat igrali v dvorani Tri lilije v Laškem in dosegli drugo zaporedno zmago, medtem ko so Ljubljančani izgubili še svoje druge srečanje.

Celjska ekipa bo v sredo, 18. septembra, gostovala pri velenjskemu Gorenju, ljubljanska pa bo v petek, 20. septembra, gostila trebanjski Trimo.

Slab začetek in dober konec Celjanov

Ljubljančani so tekmo s favoriziranimi Celjani začeli dobro in povedli z 2:0, a so se njihovi nasprotniki hitro odzvali in z delnim izidom 3:0 prvič povedli. Rokometaši Celja si do 12. minute niso priborili več kot gola prednosti, nato pa so začeli stopnjevati riem in najprej povedli za štiri (11:7), ob polčasu pa so vodili za pet (14:9).

Drugi polčas se za Celjane ni začel dobro, saj je bil izključen Vid Poteko, za nameček pa se je v vratih Slovana dvakrat izkazal Gregor Župić, s čimer se je Slovan približal le na dva gola zaostanka. Rokometaši Celja so še naprej igrali zadržano, tako da so imeli v 47. minuti samo še gol prednosti (19:18).

Slovan je vse do zaključnih sekund ogrožal zmago nasprotnikov. Najprej je Urh Kastelic ubranil sedemmetrovko Luki Žvižeju, tako da so imeli Ljubljančani priložnost izenačiti, a v zadnjem napadu niso uspeli zadeti.

»Znova smo imeli ogromne težave z realizacijo. Zapravljali smo nasprotne napade, strele s sedmih metrov in delali napake. Če bi vsaj nekaj od tega zabili, bi tekmo že prej rešili v svojo korist, tako pa smo trepetali vse do zadnjega žvižga. A tudi v težkih trenutkih je potrebno zdržati in danes smo ter dobili tekmo, kar je najpomembneje. Sedaj nas čakajo nove preizkušnje in dobro se moramo pripraviti nanje,« je povedal trener Celja Vladan Matić.