Magdeburg - Slovenski rokometni reprezentant Marko Bezjak, član šestouvrščene izbrane vrste z letošnjih olimpijskih iger v Riu, je s svojimi igrami očitno prepričal klubskega delodajalca. Nemški prvoligaš Magdeburg, ki po treh kolih nove sezone še ni okusil slasti zmage in je s pičlo točko pri dnu razpredelnice, je z njim namreč podaljšal sodelovanje. Prekaljeni tridesetletni Prlek je imel z nemškimi pokalnimi zmagovalci veljavno pogodbo do konca sezone 2016/17, zdaj pa jo je podaljšal do 30. junija 2019.
Srednji zunanji igralec, ki si je v preteklosti dolga leta kruh služil v majici velenjskega Gorenja, pri katerem je bil tudi kapetan, je eden od nosilcev igre vzhodnonemške zasedbe, ki ji je zvest že od leta 2013. Pod slovensko zastavo je zbral 89 dvobojev in dosegel 146 zadetkov. »Veseli smo, da bomo z Markom, ki je postal ena ključnih figur v našem igralskem kadru, sodelovali še naprej, sploh po njegovih odličnih nastopih na olimpijskih igrah,« je poudaril športni direktor Steffen Stiebler.













