Celje – Rojstni dan je bil super, le slavljenec se je vmes skril v kot in zahlipal, ko je spoznal, da se še ne more igrati z velikimi fanti. Celjani so ob vrhuncu praznovanja 70. obletnice rokometa v Knežjem mestu na prvi tekmi v ligi SEHA doživeli gladek poraz z Veszpremom.
Slovenski prvaki na zmago proti Veszpremu, zmagovalcu lige SEHA v zadnjih dveh sezonah, čakajo že od leta 2007, niz porazov se je podaljšal na devet. Upali so, da se bodo bolj enakovredno merili z ekipo, ki sta jo po Gašperju Marguču okrepila še dva celjska legionarja, Dragan Gajić in Blaž Blagotinšek. Stik so držali le do rezultata 6:6, nakar je kakovostna razlika postajala vse bolj očitna. Njihova nemoč proti klubu, ki se lahko po vložku primerja s PSG, pa je prišla do izraza na začetku drugega dela, v katerem so Celjani potrebovali več kot deset minut za dva gola, Veszprem pa je neusmiljeno polnil njihovo mrežo, kot da bi nad nič hudega slutečimi tekmeci želel stresti jezo zaradi šokantnega poraza v zadnjem finalu lige prvakov. Ko so gostitelji zapravili še tretjo 7-metrovko, je pri 14:26 v Zlatorogu grozila že mala katastrofa.
Ni se zgodila. Veszprem je uvidevno popustil in praznik se ni izrodil. Celjani so kmalu prepolovili zaostanek in popravili vtis, zato ob kasnejšem praznovanju, med katerim je skupina Šank Rock predstavila novo klubsko himno, ni bilo veliko kislih obrazov.
Branko Tamše v ogenj ni poslal rekonvalescenta Žigo Mlakarja in je v začetno postavo uvrstil mladega Matica Grošlja. Na levi strani je bil povratnik Borut Mačkovšek, za katerega nihče ne ve, kako se bo obnesel v svoji tretji celjski epizodi. Kmalu se je občinstvu predstavil še robustni Kristian Bećiri, zasilna zamenjava za Blagotinška, in tudi on zadel v polno v spodbudni prvi četrtini tekme.
Tekma je razkrila, da Celjane čaka še veliko trdega dela, da bodo prvo tekmo lige prvakov, 24. t. m., ko bodo gostili Zagreb, pričakali v dobri formi. V tej luči je bil prepričljiv poraz z Veszpremom bolj koristen, kot bi bila zmaga proti ekipi z dna 1. SRL. Težke tekme pa se bodo nadaljevale, že v sredo bo Celje gostovalo v Rdeči dvorani in v slovenskem derbiju proti Gorenju skušalo priti do prve zmage v regionalnem tekmovanju.
Takrat bo verjetno že zaigral Mlakar in malce zakrpal vrzel na desni strani napada, kjer bi trenerju Tamšetu še kako prav prišel izkušeni levoroki strelec. Toda njegovi nadrejeni na očitek, da je ekipa, pred katero je najbolj naporna sezona, kadrovsko podhranjena, kot lajna ponavljajo: »Ni denarja«.
Tamše se jim noče zameriti in ne sili z glavo skozi zid, po porazu tudi ni bil preveč slabe volje. »Ne smemo se prepustiti malodušju, pred nami je zelo naporna sezona in veliko stvari še moramo popraviti,« je opozoril Tamše in našel tudi nekaj svetlih točk: »Grošelj je odigral prve minute resnega rokometa, Bećiri je pokazal nekaj dobrih potez. Tudi Mačkovšek je spet začutil igro, vendar mu njegova rama še ne dovoljuje maksimalnih obremenitev. Najprej moramo delati na obrambi, iz katere vse izhaja. Rezerv je dovolj. Časa ni ravno veliko, nekaj pa ga je. Že proti Gorenju želimo pokazati napredek.«













