Selektor Veselin Vujović si lansko pomlad ob prevzemu službe ni mislil, da bo kdaj moral
Včerajšnji pogovor z Zormanom je razkril, da se kapetan ne počuti dovolj svežega za še en naporen turnir. Sodeloval naj bi na pripravah in si v zreških termah povrnil moči, potem pa naj bi namesto v Francijo odpotoval nazaj na Poljsko k evropskemu prvaku iz Kielc. Njegov klubski soigralec Dean Bombač bi moral biti tisti, ki bi prevzel štafetno palico, toda Koprčan si je pred kratkim zlomil rebro, okrevanje pa bo trajalo več tednov. Če se bo kost hitro zacelila, se še utegne pridružiti kolegom v Zrečah, toda to je en velik »če«.
»Možnosti, da bo 'Deki' zaigral v Franciji, ocenjujem kot 70-odstotne,« je še vedno optimističen Vujović, ki ne more računati na brata Skube. Najprej mu je dal »košarico« Sebastian, zdaj iz osebnih razlogov tudi Staš, ki sicer v Pick Szegedu kaže odlično formo.
Tako bo Črnogorec ključno vlogo namenil Marku Bezjaku, ki je doslej pri njem pogosteje igral na levi strani, Mihi Zarabcu in začuda tudi njegovi senci v Celju Davidu Razgorju, ki še nima resnega nastopa za člansko vrsto.
S širšega seznama so ob Bombaču odpadli Vid Levc, Žiga Mlakar, Primož Prošt, Simon Razgor, Mario Šoštarič in Miha Žvižej. Na pripravah, ki se bodo začele 22. t. m., bo imel »Vuja« na levem zunanjem položaju tri mlade igralce, od katerih nihče ne ve, kaj lahko pričakuje, Nika Henigmana in Jana Grebenca iz Ribnice, znova se bo pustil presenetiti svojemu »pacientu št. 1« Borutu Mačkovšku, pa četudi v Celju ne kaže presežkov.
Če v Franciji res ne bo niti Zormana niti Bombača, bodo slovenske možnosti za odmeven rezultat manjše, prvenstvo vse bolj dobiva podobo prehodnega, Vujović je za realen cilj omenil četrtfinale, ambicije naj bi bile spet višje na EP 2018 in OI 2020.
Medtem ko Gorenje nima reprezentanta, se je ob pogledu na seznam 21 povabljencev na priprave stemnilo pred očmi trenerju prvakov iz Celja Branku Tamšetu, ki bo v zimskem premoru ekipo za drugi del lige prvakov pripravljal kar brez sedmih igralcev.













