Cehte in Ferlin ostajata »osi«

Slovenski rokometni podprvak Gorenje je z obema podaljšal sodelovanje (vsaj) do konca sezone 2017/18.

Objavljeno
13. december 2016 11.49
J. P.
J. P.

Velenje - Slovenski rokometni podprvak Gorenje je pred zadnjimi obračuni v tem koledarskem letu storil pomemben korak, saj je v svojih vrstah zadržal igralca, pred katerima je tudi še lepa reprezentančna prihodnost. V Šaleški dolini vsaj do konca sezone 2017/18 namreč ostajata desni zunanji igralec Nejc Cehte in vratar Klemen Ferlin.

Kar 196 centimetrov visoki Cehte je prve rokometne korake storil v Krškem, »osam« pa se je pridružil jeseni 2013. Z 38 zadetki v enajstih dvobojih je ta čas najučinkovitejši strelec Gorenja v ligi SEHA. V sezoni 2014/15 se je Gorenju priključil tudi Ferlin, ki je prej branil barve trebanjskega Trima. Po hudi poškodbi kolena, ki jo je pred letom dni staknil na reprezentančnih pripravah, se vrača na parket, v postavi je bil v zadnjih dveh dvobojih, ni pa še zaigral.

»Vesel sem, da je klub pokazal veliko zanimanje za podaljšanje sodelovanja. Brez oklevanja sem se odločil še eno sezono ostati v Velenju, s klubom smo se dogovorili zelo hitro. Želim si z moštvom še naprej dosegati uspešne rezultate, vrniti naslove v našo vitrino in se v novi sezoni končno prebiti v ligo prvakov, v kateri si vsi tako zelo želimo zaigrati,« je strnil vtise Cehte.

Ferlin pa ga je dopolnil: »Vesel sem, da je klub izrazil željo po podaljšanju sodelovanja, še posebej po moji hudi poškodbi in dolgotrajnem okrevanju. Moje in klubske želje se ujemajo, tako da smo hitro prišli do dogovora. Kolektivu bom po najboljših močeh pomagal v boju za osvojitev domačih naslovov in v lovu na ligo prvakov.«