Celjani in Velenjčani v četrtfinale slovenskega pokala

Rokometaši Celja so v osmini finala premagali Ormožane s 43:28, Gorenje pa je bilo boljše od Kopra z 29:26.

13. december 2016 23.21
uho/ROKOMET Gorenje Velenje - Haslum
M. Ž.
M. Ž.

Celje/Velenje - Rokometna kluba Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje sta se kot zadnja uvrstila v četrtfinale pokala Slovenije.

Težje delo so imeli Velenjčani, ki so z 29:26 premagali Koper 2013. Koprčani so ob polčasu zaostajali le za gol (14:15), nato pa v drugem polčasu prevzeli pobudo in se dvakrat oddaljili na dva gola. Gostje so še sedem minut pred koncem vodili s 23:22, nato pa je Gorenje odgovorilo z delnim izidom 5:1 in odločilo tekmo. Pri Velenjčanih je bil prvi strelec Niko Medved s 7 goli, pri Kopru jih je prav toliko dosegel Žiga Smolnik.

Na drugi današnji tekmi so Celjani brez težav porazili Jeruzalem Ormož s 43:28. Celjska zasedba je ob polčasu vodila za devet golov (22:13) in v nadaljevanju le še povečevala prednost. V domači ekipi je bil najbolj razpoložen Tilen Kodrin z 11 goli, v gostujoči pa Gregor Ocvirk s 7 goli.

V četrtfinale so se že prej uvrstili Velika Nedelja, Maribor Branik, Herz Šmartno, Riko Ribnica, Urbanscape Loka in Pomurje.