Celjani v pokalnem derbiju znova opravili z Gorenjem

Rokometaši Celja so v derbiju šestnajstine finala pokala Slovenije premagali Velenjčane s 30:25.

10. december 2015 15.06
10. december 2015 16.40
Rokomet
M. Ž.
M. Ž.

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v šestnajstini finala pokala Slovenije v Zlatorogu premagali Gorenje s 30:25

Celjski rokometaši ostajajo nerešljiva uganka za Velenjčane, saj so jih premagali še tretjič v sezoni, zadnji medsebojni dvoboj pa so izgubili decembra leta 2013.

Gorenje je bilo v prvem polčasu še konkurenčno Celjanom in ob glavnem odmoru zaostajalo za gol (11:12). V drugem delu so gostitelji narekovali ritem in po trinajstih minutah povedli za štiri (23:19), v 48. minuti pa so imeli že sedem golov naskoka (27:20) in so tekmo mirno pripeljali h koncu.

Pri Celjanih so bili najboljši strelci Blaž Janc, Gal Marguč, Vid Poteko in Povilas Babarskas s petimi goli, pri Gorenju pa je bil prvi strelec Mario Šoštarić s sedmimi goli.

Žreb parov osmine finala bo v ponedeljek v Ljubljani.

Potek tekme

Prvi polčas

Na derbiju v Zlatorogu so prvi gol dosegli Velenjčani, pri katerih je bil v prvem napadu uspešen Staš Skube, Celjani pa so hitro odgovorili z goli Luke Žvižeja, Mihe Zarabca in Blaža Janca (3:1).

Gostitelji so imeli v prvi polovici prvega polčasa pobudo na igrišču in se dobro znašli tudi z igralcem manj. Po devetih minutah so imeli dva gola prednosti (5:3), ko si je Blaž Janc prislužil dvominutno kazen. Velenjčan Mario Šoštarić je uspešno zadel s sedmih metrov in znižal izid, nato pa se je ob strelu Nika Medveda izkazal vratar Ivan Gajić in Celjani so zadržali vodstvo do konca kazni (5:4).

Domačini so ob številčno enakovredni igri ponovno zagospodarili na igrišču in pobegnili z dvema zaporednima goloma, v 20. minuti pa so vodili za pet (10:6). Za njihovo vodstvo je imel veliko zaslug vratar Gajić, ki je imel na svojem računu že pet obramb, na drugi strani je velenjski čuvaj mreže Klemen Ferlin ustavil le en strel.

Celjski rokometaši so imeli po 21 minutah pet golov naskoka (11:6), kar so Velenjčani do 26. minute spremenili v zaostanek za tri (12:9). Nato se je zgodil manjši incident. Blaž Janc je na polovici Velenja želel ustaviti hitro izvajanje Staša Skubeta in ga je oviral z držanjem, Skube pa ga je s komolcem udaril v obraz. Sodniki so se odločili, da obema vpletenima dodelijo dvominutno kazen.

Ta incident so bolje izkoristili Velenjčani, ki so se s štirimi zaporednimi goli povsem približali domačinom, izid polčasa je bil 12:11 za Celjane.

Drugi polčas

Velenjčani so v prvih štirih minutah držali stik s Celjani, nato pa je Senjamin Burić pri zaostanku za gol prejel dvominutno kazen. Celjani so to kaznovali s sedemmetrovko Gala Marguča, isti igralec pa je imel minuto kasneje na voljo nov poskus s sedmih metrov, ki ga je tudi uspešno pretvoril v gol in povišal na 17:14.

Velenjčani so tudi v drugem polčasu vseskozi zaostajali in bili neuspešni z igralcem več. V 42. minuti so zaostajali za tri gole (19:22), ko je bil pri Celjanih kaznovan Vid Poteko, vendar pa sta pri domačih v tem času zadela tako Blaž Janc kot Povilas Babarskas, tako da je njihova prednost narasla na štiri gole (24:20).

Domači rokometaši pa se niso zadovoljili s to prednostjo, ob enakovredni igri so dosegli še tri zaporedne gole in dvanajst minut pred koncem vodili že za sedem (27:20). Konec tekme ni postregel s preobratom, končni izid je bil 30:25.