Celje in Gorenje sta bila zadetek v polno

Direktor rokometne lige SEHA Siniša Ostoić izpostavil organizacijsko in športno rast.

Objavljeno
29. marec 2017 02.15
Peter Zalokar
Peter Zalokar
Zagreb – Celju Pivovarni Laško in Gorenju se v njuni prvi sezoni v rokometni ligi SEHA ni uspelo uvrstiti na sklepni turnir in v obeh moštvih imajo mešane občutke, ko se ozirajo za 18 koli. Brez dvomov pa je direktor lige Siniša Ostoić, ki prihod Slovencev v regionalno druščino ocenjuje za čisti zadetek.

Šesti Final 4 bo prvič v Belorusiji, kjer se bodo med 7. in 9. aprilom merili domači Meškov, branilec naslova Veszprem, vodilna ekipa rednega dela Vardar in že šestič zapored Zagreb. Celje in Gorenje sta zasedla 5. in 6. mesto v desetčlanski ligi ...

»Počasi, ne gre vse že v prvi sezoni. Prepričan sem, da bomo imeli tudi Slovence slejkoprej na F4 in da bo ta nekega dne tudi v Sloveniji. Vstop Celja in Gorenja je bil za vse strani prava stvar. Pridobila sta kluba, ki sta odigrala 18 resnih tekem, in pridobila je liga, tako z organizacijskega kot športnega vidika. Brez dvoma je bila to najboljša sezona doslej,« ni skrival zadovoljstva prvi operativec lige Ostoić, ki ima ta čas obilico dela z organizacijo F4: »Ne vem več, kje se me drži glava.«

Če za Velenjčane lahko rečemo, da so s športnega vidika razočarali (6 zmag, 12 porazov), saj so se lahko posvetili samo temu tekmovanju, pa so bili slovenski prvaki vse do konca v igri za finalno dejanje, vendar se zadnje tekme niso razpletle po njihovih željah. Da so svojo zadnjo tekmo odigrali mesec dni pred Zagrebom in Meškovom, ne govori v prid transparentnosti lige. Ekipa trenerja Branka Tamšeta je zlasti v jesenskem delu izpadla naivno, ker je sprejemala ponujene igralne termine in tako silno obremenjena izgubljala energijo za pomembnejšo ligo prvakov.

»Kaj naj rečem? Res je, da bi si želeli imeti bolj enoten razpored, toda po drugi strani nam ga narekujeta televizija in liga prvakov. Ponosni smo, ker je bilo vseh 90 tekem na malih zaslonih. Mislim, da so bili torkovi termini dobra zamisel, ljudje so se navadili nanje. Liga pa je bila kljub vsemu zanimiva in poštena,« odgovarja Ostoić, ki napoveduje nadaljnjo rast in svetlo prihodnost. Liga s sedežem v Zagrebu ima z ruskim koncernom Gazpromom pogodbo do leta 2020, kar ji jamči stabilnost, poraja pa se vprašanje njenega nadaljnjega formata. Nekaj je dvomov o tem, ali bo v njej še naprej Veszprem, prvak v zadnjih dveh sezonah, saj mu boj na treh frontah jemlje sapo kljub širokemu igralskemu kadru. Zanimanje za vrnitev so izrazili srbski klubi, ki jih ni bilo od leta 2015. O aktualnih temah bo govora na seji skupščine lige ob robu F4, na kateri bo prisoten tudi generalni sekretar RZS Goran Cvijič.

»Vse opcije so odprte in ne morem vam nič konkretnega povedati. Raje ostanem skromen in konservativen. Najprej počakajmo, kako se bodo razpletla vsa nacionalna prvenstva,« pravi Ostoić. Nekateri vihajo nosove, ker liga SEHA ne prinaša evropskih vstopnic, čeprav jo EHF priznava in njen predsednik Michael Wiederer lani ni zavrnil te možnosti. »Ne bi bilo slabo imeti kakšne dodatne vstopnice, morda 'wild-card' ali kaj podobnega. A v praksi je vprašanje, komu bi to sploh lahko kaj pomenilo, saj le eden ali morda dva kluba nista sodelovala v tekmovanjih pod okriljem EHF,« dodaja Ostoić.