Celje in Žalec na nož za finale s Krimom

V dvorani Golovec bo konec tedna potekal sklepni turnir rokometnega pokala Slovenije za ženske.

21. april 2017 23.29
Finale pokala Slovenije z ženskem rokometu Krim Mercator in Ajdovščina 27.marca 2016 [šport,rokomet,Krim Mercator,Ajdovščina,Ljubljana,finale,pokal]
Peter Zalokar
Celje – Potem ko so rokometaši Celja prejšnji konec tedna v Mariboru osvojili pokal Slovenije, se bodo za lovoriko RZS v celjski dvorani Golovec danes in jutri merila še dekleta. Vse, razen zmage Krima Mercatorja, bi bila senzacija, glavno vprašanje pa je, ali se bo v finalu meril s Celjem ali Žalcem.

Današnja polfinalna para sta Krim Mercator – Mlinotest Ajdovščina (16.30) in ŽRK Z'dežele Celje – Zelene doline Žalec (19). Jutri bosta tekma za 3. mesto (15) in finale (18). Pokalni turnir je bil dodeljen Celju tudi zato, ker bo tu poleti evropsko prvenstvo za mladinke in prirediteljem bodo prav prišle dodatne izkušnje. Absolutne favoritinje so rokometašice Krima Mercatorja, ki so državno prvenstvo, v katerem ni bilo predvidene končnice – končale brez izgubljene točke. Če se je lani z zmagoslavjem Zagorja v 1. SRL prekinila njihova 21-letna prevlada, je ta v pokalnem tekmovanju neokrnjena že 18 let. V nekoliko prenovljeni stari celjski dvorani bodo Ljubljančanke želele osvojiti že svoj 24. pokal, brez katerega so ostale samo dvakrat v samostojni Sloveniji. V letih 1992 in 1998 so bile boljše nekoč močne mestne tekmice iz Olimpije.

»Naša naloga je osvojiti pokal in to nameravamo tudi storiti,« je bil kratek in jedrnat trener Uroš Bregar, ki bo z igralkami preživel vikend v idili Celjske koče, nakar se bodo odpeljali v Skopje na zadnji turnir regionalne lige. Podobno odločna je kapetanka Miša Marinček: »Vse te ekipe smo v sezoni že visoko premagale, zato kaj drugega od dveh zmag in ubranitve naslova ne pričakujemo.« Iz kluba je sicer včeraj prišla vest o podpisu pogodbe z levoroko srbsko igralko Anđelo Janjušević (22 let, 178 cm).

Dušan Vidmar, trener lanskih finalistk iz Ajdovščine, se je po žrebu malce pošalil. »Bolje, da se bomo s Krimom pomerili že v polfinalu, saj bomo bolj spočiti in ga bomo lažje premagali,« se je namuznil Vidmar in se hitro zresnil: »Krim ima super močno ekipo, a mi se ne bomo vdali vnaprej.«

Najbolj razburljiva tekma se obeta nocoj, ko se bosta za finalno vstopnico udarila Celje in Žalec. Oba lokalna derbija v DP sta se končala z zmago gostij – v Celju je bilo 24:29, v Žalcu 24:28; toliko o prednosti domače dvorane ... »Verjamen, da nam bo uspelo priti v finale, tekma s Krimom pred TV-kamerami bi bila sijajna reklama za ženski rokomet v našem mestu,« je dejal celjski trener Sebastjan Oblak. Tudi njegov kolega na žalski klopi Aleš Filipčič je ekipo prevzel med sezono: »Zadovoljni smo, ker bomo nastopili na turnirju in tudi zato, ker bo ta v Celju, kjer se je ženski rokomet z Oblakovim prihodom dvignil v vseh segmentih. Med Celjem in Žalcem je vedno zanimivo in prepričan sem, da bodo gledalci prišli na svoj račun.«