Szeged – Z matičnim Trimom in tudi Gorenjem je Staš Skube že izkusil slast zmage v Zlatorogu, a njegovi sveži spomini na Celje niso prijetni, potem ko so mu pivovarji v treh sezonah, ki jih je preživel v Velenju, izmaknili vse lovorike. Zdaj se v hram slovenskega rokometa vrača kot član Pick Szegeda in si v soboto obeta pomembni točki v ligi prvakov ...
»Res je, kar pravite. Z Gorenjem sem v Celju zmagal le prvič, potem smo ga zapuščali kot poraženci. A zdaj se vračam z novim, močnejšim klubom. Tekma je zelo pomembna in čaka nas zanimiv večer,« si prekinitev negativnega niza obeta Skube, čigar moštvo bo v Celje prišlo dobro pripravljeno. Dean Bombač, ki se je po dveh sezonah iz Szegeda podal v Kielce, ni zgolj iz vljudnosti hvalil način dela trenerja Juana Carlosa Pastorja. Tudi njegov naslednik na položaju organizatorja igre je navdušen nad Špancem. »O njem lahko govorim le z izbranimi besedami. Veliko pozornosti posveča analizi, tistim majhnim podrobnostim, ki delajo razliko. To je pika na i. V Celje prihajamo polni podatkov, dobro vemo, od kod grozi nevarnost. A teorija je eno, praksa nekaj drugega,« razliko med načrtom in njegovim uresničenjem dobro pozna Skube, zadnji od biserov trebanjske šole. Na drugi strani mu bo stal stari znanec Miha Zarabec. »Ne bom izumil tople vode, če povem, da bomo največ pozornosti v obrambi posvečali Zarabcu in Blažu Jancu. Vse akcije se začnejo ali končajo pri njiju. A še bolj se posvečamo napadu, saj Celjani vsako izgubljeno žogo kaznujejo z lahkim golom.«
Pick Szeged je tik pred reprezentančnim premorom vpisal sladko domačo zmago proti večnemu tekmecu Veszpremu, ampak to mu ne bo vzelo odločnosti. »Trener nam je po tekmi zabičal, da nismo storili ničesar, saj bosta o naslovu madžarskega prvaka odločili šele zadnji tekmi sezone konec maja. Je bila pa zmaga za našo ekipo, v kateri je kar deset novincev, potrditev, da smo na pravi poti. No, ta čas je prioriteta liga prvakov. Če želimo pustiti pečat, bomo morali na naslednjih štirih tekmah, v katerih se bomo po dvakrat pomerili s Celjem in Kristianstadom, zbrati čim več točk. Zavedamo se, da ima Celje svojo računico in da bi mu zmaga pomenila ogromno v boju za osmino finala, zato bo sobotna tekma na nož.«
Staš, še ne 27-letni diplomiranec Fakultete za šport, ki mu je žena Elvira povila Eneja in pred slabim letom še Saro, se je v mestu salam in zelja znašel kot riba v vodi. »Vse je sanjsko, sin že hodi v vrtec, super nam je. Igram v kakovostnem in urejenem klubu, ob tem imam tu še dva Slovenca (Mateja Gabra in bivšega soigralca Maria Šoštariča, op. p.), ne morem se pritoževati,« navdušenja nad prvim izletom na tuje ne skriva Skube. Njegova zgodba na Madžarskem se ni začela sanjsko. Ob zadnji zmagi proti Veszpremu je dosegel pet golov, enega več kot na prejšnjih petih tekmah lige prvakov skupaj. Prej je bil vajen vloge krvoločnega strelca. »Res sem se sprva lovil in igral slabo, a nato mi je steklo. Na zadnjih dveh tekmah sem na igrišču prebil po 50 minut. Sistem v Szegedu je pač tak, da organizator igre ni tako nevaren za gol. Ta vloga mi je bila tuja, toda hitro sem spoznal, da je moja glavna zadolžitev soigralcem omogočati zadetke. Vesel sem, da so ob meni takšni asi, kot so Sergej Harbok, Denis Buntić in Zsolt Balogh, ki znajo zadevati od daleč.«
Pick v Celje prihaja nekoliko oslabljen. »Gaber še ni vadil z nami, drugi levi zunanji igralec Richard Bodo bo odsoten tri tedne. Na reprezentačnih akcijah se to pač dogaja. A ne iščemo izgovorov, imamo dovolj kakovostnih igralcev in v Celje prihajamo po zmago!«













