Gorenje na krilih vratarja Gajića do zmage nad Celjem

Prvi letošnji šaleško-savinjski derbi se je v nabito polni Rdeči dvorani končal v korist Gorenja (31:26).

13. november 2011 21.33
Gordana Possnig, šport

Velenje - Čeprav so se rumeno-črni gostitelji morali soočiti s poškodbami štirih igralcev (Manojlović, Musa, Medved, Svetelšek) in z nemirom zaradi menjave trenerja, je bilo pričakovati enakovredno in napeto tekmo, v kateri bodo odločale malenkosti. A se to ni zgodilo.

Domači so predvsem z boljšo igro v drugem polčasu in z junakom tekme, vratarjem Ivanom Gajićem, zasluženo zmagali in se povzpeli na prvo mesto lestvice. Začeli so odlično in po petih minutah vodili za tri gole (5:2), a so gostje hitro vzpostavili ravnotežje in z delnim rezultatom 3:0 izid izenačili, hkrati pa zamudili dve priložnosti za vodstvo. Zastreljali so namreč kopico stoodstotnih priložnosti, golov pa niso uspeli doseči niti z igralcem več, saj je vratar Gajić branil odlično in dobesedno zaklenil vrata. Toda v 19. minuti je Celjanom z golom Luke Žvižeja iz protinapada le uspelo prvič povesti (8:7). V izenačenem nadaljevanju so večji del vodili gostje, a si več kot gola prednosti niso uspeli priigrati. Celjski trener Vladan Matić je bil v 24. minuti prisiljen zamenjati nerazpoloženega vratarja Dejana Periča in med vratnici je stopil nekdanji Velenjčan Matevž Skok. Za uvod je ubranil strel velenjskega kapetana Marka Bezjaka. V zadnjih minutah pred odmorom so domači z goloma Jureta Dolenca in Marka Dujmoviča znova ušli na +2.

Čeprav so vsi v nadaljevanju pričakovali nalet gostov, se je zgodilo nasprotno. Navdihnjeni Velenjčani s še vedno trenerjem Brankom Tamšetom na klopi so v 32. minuti vodili že za 4 gole (17:13). Celjani se niso vdali. Znova so se približali na gol zaostanka (19:20), toda v napadu so zapravljali stoodstotne priložnosti, njihove strele pa sta ustavila bodisi vratar Gajić ali vratnica. Ko so domači na krilih navijačev vodili že za 7 golov (26:19), je gostujoči trener Vladan Matić končno vzel minuto odmora, da bi ustavil nalet rumeno-črnih. Vendar ni pomagala. Celjani so v prvih 22. minutah drugega polčasa dosegli le 6 golov, strelski mrk pa so imeli kar 11 minut. V tem času so razpoloženi domači strelci dobesedno tresli mrežo nemočnih celjskih vratarjev, ki sta skupaj zbrala le 10 obramb. Devet golov prednosti iz 52. minute je uspelo gostom na koncu nekoliko ublažiti.

Jure Dolenec, igralec Gorenja: »Odločili sta odlična igra v obrambi in daljša klop. Danes smo igrali tudi za naše poškodovane soigralce. Mislim, da smo zasluženo zmagali in pokazali, da so sanje o naslovu prvaka realne.«

Marko Bezjak, igralec Gorenja: »Danes smo igrali tudi za poškodovane soigralce, v dvorani je bila neka posebna energija. Pred tekmo je bilo sicer težko, ker se je toliko govorilo o menjavi trenerja Tamšeta. A s tekmo smo dokazali, da ne potrebujemo drugega stratega.«

Vladan Matič, trener Celja Pivovarne Laško: »Do odmora smo žal zgrešili veliko 'zicerjev', kar je botrovalo zaostanku. V drugem polčasu se je ponovila zgodba z Mariborom, ko smo imeli črne minute. Od zadnje tekme smo imel težave s poškodbami, a o njih nismo govorili. Perić je šele v petek opravil en trening, težave s prstom ima tudi Rok Žuran. Sicer pa sem že pred sezono dejal, da ekipa ni ekipa zvezdnikov, ampak delavcev. Delali bomo tudi naprej in skušali čim prej odpraviti napake z današnje tekme.«