Liga prvakinj: Krimovke so se poslovile s šestim porazom

Krim Mercator je na šesti tekmi lige prvakinj izgubil proti Rostov-Donu 31:36 in evropsko sezono končal brez zmage.

20. november 2015 16.46
20. november 2015 19.03
Rokomet Krim Mercator Rostov
M. Ž., Delo.si, STA

Ljubljana - Rokometašice Krima Mercatorja so na svoji zadnji tekmi lige prvakinj izgubile proti ruskemu Rostov-Donu s 31:36 in tekmovanje končale s šestimi porazi.

Ljubljančanke so bile pred zaključno tekmo brez vsakršnih možnosti za napredovanje in so igrale le za to, da se od svojih navijačev poslovijo s prvo zmago v tekmovanju.

Trenerka Krima Marta Bon je v začetno postavo uvrstila Mišo Marinček, Tamaro Mavsar, Aljo Koren, Anejo Beganović, Mirjeto Bajramosko, Elizabeth Omoregie in Marijo Obradović.

Prvi polčas je večinoma minil v enakovrednem boju, v katerem si ne ena ne druga ekipa do zadnjih minut nista priigrali več kot zadetka prednosti. Strelke ene in druge ekipe so bile razpoložene, obrambi pa sta bili porozni. Zadetke sta tako ljubljanska kot ruska ekipa dosegali zlahka.

Gledalci so v 18. minuti videli atraktiven gol Polone Barić s polovice igrišča. Ta gol ji je omogočila poteza Rostov-Dona, ki se je ob igri z igralko manj odločil zamenjati vratarko z igralko v polju. Barićeva je to izkoristila in zadela za vodstvo z 10:9, kasneje pa tudi za izid 14:13.

Krimovke so hitro zapravile to prednost. Barićeva je zgrešila dve zaporedni priložnosti, Rusinje pa na drugi strani rešetale domačo mrežo in v 29. minuti povedle s 16:14. Maja Petrova in Regina Šimkute sta v zadnjih sekundah poskrbeli za zajetne štiri gole prednosti gostujoče ekipe (18:14).

Nov udarec je Krim doživel, ko je med polčasom dvorano zapustila Mavsarjeva zaradi poškodbe roke. Kljub temu so se gostiteljice dobro držale v uvodu drugega dela in prednost Rostova praktično izničile. Nekajkrat so prišle na gol zaostanka, toda Rusinje so v 40. minuti spet pobegnile za štiri. V minuti je Jekaterina Davidenko zadela že za 26:21, a so se slovenske prvakinje tudi ob pomoči obramb Marinčkove znova vrnile in prek Mance Jurič v 47. minuti znižale na 25:26.

Korenova je nekaj trenutkov zatem izid poravnala, Juričeva pa v 50. minuti zadela za 28:27. A v zadnjih treh minutah so si domače privoščile preveč napak, ki so jih gostje unovčile, naredile delni izid 5:0 in zmagale s 36:31.

Bonova zadovoljna s pristopom in odločnostjo

»Če ne bi bilo padca v igri, bi mi spreminjali vso znanost in teorijo športne vadbe. Na nek način to celo delamo. Glede na to, da sem na hitrico izračunala, da smo imeli na bokih 20-letne igralke in z izkušnjami 0,3 leta ali manj, potem vemo, kaj je bilo. To so pač te stvari. Sem zadovoljna s pristopom, odločnostjo, osredotočenostjo. Je pa naravno dejstvo, da se zgodijo ti padci. Všeč mi je pa bilo, da smo tako izkušene igralke, kot so Rusinje, prisilili k toliko napakam. Toliko jih one še niso delale. Zaradi te obrambe sem vesela in je to velik dosežek,« je o tekmi povedala Marta Bon.