Liga prvakov: Hamburg porazil Velenjčane

Velenjsko Gorenje je v drugem kolu lige prvakov izgubilo proti branilcu naslova Hamburgu (32:41).

26. september 2013 17.55

Hamburg - Slovenski državni prvaki, rokometaši Gorenja, so na drugi tekmi lige prvakov doživeli prvi poraz, potem ko jih je pred svojimi gledalci premagal branilec naslova Hamburg (41:32).

Velenjčani so se s favoriziranimi Nemci enakovredno borili prvih štirinajst minut (8:10), nato pa so v naslednjih desetih minutah dosegli le en gol, tako da si Hamburg priboril prednost osmih golov (17:9). Gostitelji so v 28. minuti vodili že za deset golov (20:10), vendar so se rokometaši Gorenja v 56. minuti približali le na štiri (31:35). To je bilo tudi vse, kar so zmogli slovenski prvaki, tako da so domači vknjižili zasluženo zmago.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Žarko Marković s sedmimi goli, pri Gorenju pa je bil najbolj razpoložen Niko Medved s šestimi goli.

Velenjska ekipa bo naslednjo tekmo igrala v nedeljo, 13. oktobra, ko bo gostovala v nemškem Flensburgu.

Đorđić vlekel hamburški voz

Uvodni minuti dvoboja sta pripadli domačemu moštvu, ki ga je Danec Henrik Toft Hansen povedel v vodstvo z 2:0. Slovenski prvaki so njegov učinek izničili v naslednji minuti, v kateri sta za izenačenje poskrbela Senjamin Burić in Mario Šoštarić, nato pa so v peti minuti tudi prvič povedli (3:2).

Gorenje je vodstvo izgubilo že v naslednjem napadu, ki ga je pri Nemcih uspešno zaključil Stefan Schröder, nato pa so si gostitelji hitro priborili tri gole prednosti (7:4). Pri tem je imel pomembno vlogo Srb Petar Đorđić, ki je pri izidu 8:5 dosegel tri gole.

Hamburg z delnim izidom 7:1

Domačini so v prvi polovici prvega polčasa prevzeli pobudo na igrišču, vendar se Velenjčani niso predali. V 14. minuti so se Hamburgu približali le na dva gola (8:10), vendar so Nemci odgovorili s četrtim golom Đorđića, na 12:8 pa je povišal Torsten Jansen. Trener Gorenja Ivan Vajdl se je na slabšo igro svojega moštva v 16. minuti odzval z minuto odmora.

Ta ni prinesla želene spremembe na igrišču, saj so domačini povečevali svojo vodstvo. Pri izidu 13:9 si je velenjski rokometaš Kristian Bećiri prislužil dvominutno kazen, kar je nemško moštvo kaznovalo z goloma Domagoja Duvnjaka in Hansa Lindberga, s čimer so si priborili že šest golov prednosti (15:9).

Slovenski prvaki so bili med 14. in 24. minuto povsem neučinkoviti v napadu, kar so njihovi nasprotniki izkoristili z delnim izidom 7:1 in šest minut pred koncem polčasa povedli za osem (17:9). Gorenje je v 28. minuti zaostajalo že za deset golov (10:20), vendar je prednost v zadnjih 120 sekundah zmanjšalo na osem golov (13:21).

Domačini vzdrževali prednost

Trener Hamburga Martin Schwalb se je ob polčasu odločil za menjavo vratarja - Marcus Cleverly je svoje mesto prepustil Johannesu Bitterju, isto pa je storil tudi velenski strateg Vajdl in namesto vratarja Emila Taletovića v igro poslal Benjamina Burića.

Začetek drugega polčasa ni prinesel večjih sprememb, saj so domačini vzdrževali visoko prednost. Tako so v 33. minuti izkoristili izključitev Marka Oštirja in povedli za devet (24:15), pet minut kasneje pa so vodili za osem (27:19).

Velenjčani zapretili ob koncu

Velenjčani so na začetku drugega dela drugega polčasa izboljšali igro v obrambi, s katero so se Nemcem približali le na pet golov zaostanka (26:31), a nato je sledilo nekaj napak v napadu, kar je vodilo do delnega izida 3:1 v prid Hamburga (34:27). Ivan Vajdl je tako v 50. minuti zahteval novo minuto odmora.

Ta je dvignila njegove varovance, ki so se z dvema zaporednima goloma zaostanek znižali na pet (29:34), nato pa v 56. minuti tudi brez kaznovanega Burića le na štiri (31:35). A na njihovo smolo so se domačini zbudili ob pravem trenutku in v naslednjih dveh minutah dosegli tri gole, gostje pa le enega (32:38), s čimer je bilo konec dvomov o zmagovalcu. Končni izid tekme je bil 41:32.

Plaskan: V zadnjih petih minutah smo pokvarili splošen vtis

»Mogoče smo pričakovali bolj ugoden rezultat ampak po drugi strani vemo, da je Hamburg nosilec naslova zmagovalca Lige Prvakov. V prvem polčasu smo imeli nekaj težav. Predvsem smo slabo odigrali v obrambi, pa tudi vračali se nismo tako kot bi se morali. V drugem delu smo zaigrali bolje. Zabili smo nekaj atraktivnih golov in tudi obramba je bila na trenutke boljša. Škoda je samo tistih zadnjih pet minut, ko smo pokvarili splošen vtis,« je po tekmi povedal pomočnik trenerja Borut Plaskan.