Drugi polčas usoden za Celjane v Montpellieru

Rokometaši Celja so v drugem kolu lige prvakov izgubili v Montpellieru (29:35).

05. oktober 2014 17.22

Montpellier - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v drugem kolu lige prvakov izgubili proti Montpellieru (29:35) in še naprej ostajajo brez točk.

Celjani so v prvem polčasu prikazali dobro igro in po šestih minutah vodili s 6:2, na odmor pa so odšli s prednostjo štirih golov (18:14).

V drugem polčasu je sledil preobrat. Celjani si že v drugi minuti ostali brez izključenega Vida Poteka, kar so Francozi znali izkoristiti in 37. minuti izenačili na 19:19, šest minut kasneje pa so si priborili sploh prvo vodstvo na tekmi (23:22).

Slovenski predstavniki v drugem delu drugega polčasa niso mogli držati ritma, ki so ga narekovali domačini, tako da so na koncu igrišče zapustili sklonjenih glav.

Pri Celjanih sta bila najboljša strelca Blaž Janc in Ivan Slišković s šestimi goli, pri Francozih pa Dragan Gajić z desetimi goli.

Celjani bodo naslednjo tekmo lige prvakov igrali že v četrtek, njihovi nasprotniki bodo Čehovski medvedi.

Prvi polčas

Celjski trener Branko Tamše se je odločil, da tekmo začne z obrambno postavitvijo 6-0, v vratih pa je stal Urban Lesjak. To se je izkazalo za pravo potezo, saj so Celjani pri rezultati 2:2 dosegli štiri zaporedne gole in po šestih minutah vodili s 6:2.

Francosko moštvo je tudi po desetih minutah vidno zaostajalo za Celjem (3:7), zato so zahtevali minuto odmora. Ta ni obrodila želenih sadov, saj sta Ivan Slišković in Blaž Janc povišala na 9:3. Sledila je dvominutna kazen domačega člana Mateja Gabra, ki je Montpellier dodatno poživila. Mathieu Grebille in Dragan Gajić sta bila uspešna z igralcem manj, nato pa je slovenski rokometaš po Gabrovi kazni dodal še en gol za zaostanek -3 (6:9).

Celjani so to prednost zadržali tudi do 19. minute (11:8), nato pa si je Blaž Blagotinšek prislužil dvominutno kazen, kar so Francozi kaznovali z dvema zaporednima goloma (10:11).

Varovanci Branka Tamšeta so tudi z igralcem manj zadržali minimalno prednost, po prestani kazni pa so znova »dobili krila«. Blagotinšek je naprej podvojil vodstvo, nato pa sta bila uspešna še Miha Zarabec in Ivan Slišković (14:10).

Prvi polčas se je končal z vodstvom Celja z 18:14. Pri gostih je bil najboljši strelec Ivan Slišković s šestimi goli, pri domačih pa Dragan Gajić s petimi goli.

Drugi polčas

Drugi polčas se za Celjane ni začel obetavno, saj si je Vid Poteko v 32. minuti prislužil rdeči karton za prekršek nad Diegom Simonetom.

Tekma se je prevesila na stran Francozov, ki so z igralcem več prepolovili zaostanek (17:19) - zadela sta Dragan Gajić in Issam Tej -, v sedmi minuti nadaljevanja pa z golom Vida Kavtičnika tudi izenačili (19:19).

Gostujoče moštvo je imelo pri vodstvu za gol (21:20) lepo priložnost za povišanje vodstva, saj si je Tej prislužil dvominutno kazen, vendar pa je Montpellier z igralcem manj dosegel dva gola (22:22). Domači rokometaši so začutili svojo priložnost in v 43. minuti sploh prvič povedli (23:22), potem ko je zadel Kavtičnik, dve minuti kasneje pa so imeli prednost dveh golov (25:23).

Celjani so bili pred zadnjimi petimi minutami v velikih težavah, saj so imeli pet golov zaostanka (27:32). Sledila je zapravljena priložnost Roka Žurana, ki je v 57. minuti zapravil protinapad, tako da je ostalo pri izidu 28:34, vse dvome o zmagovalcu pa je minuto kasneje razrešil Gajić (34:28).