Liga prvakov: Veszprem tudi na domačem parketu boljši od Celja

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v osmem kolu lige prvakov izgubili na gostovanju pri Veszpremu (28:34).

21. november 2015 11.47
21. november 2015 14.30
ace-Rokomet
G. L., M. Ž., Delo.si

Veszprem - Slovenski prvak Celje Pivovarna Laško je v osmem kolu gostoval na Madžarskem pri Veszpremu in doživel sedmi poraz (28:34).

Celjani so tekmo začeli spodbudno in dosegli prve tri gole na tekmi. To prednost so zadržali vse do 21. minute, nato pa pri izidu 13:10 prejeli pet zaporednih golov in ob polčasu zaostajali za dva gola (15:17).

Varovanci Branka Tamšeta so imeli v prvih petih minutah drugega polčasa kar tri priložnosti za izenačenje, a so bili zaključkih akcij premalo natančni. Madžari so to znali kaznovati, ključno prednost pa so si priigrali med 42. in 48. minuto, ko so pobegnili z delnim izidom 4:1 (25:21) in prednost zadržali do konca.

Pri Celju sta bila najboljša strelca Miha Zarabec in Šime Ivić s šestimi goli, pri Veszpremu pa Renato Sulić z osmimi goli.

Celjani bodo naslednjo tekmo igrali 28. novembra, ko bodo v domačem Zlatorogu gostili Kiel.

PRVI POLČAS

Celjani so težko gostovanje začeli odlično in z goli Marka Dujmovića, Blaža Blagotinška in Blaža Janca že v drugi minuti vodili za tri (3:0). Favorizirani domačini so hitro ustavili strelski pohod Celja in se do četrte minute približali le na gol (2:3).

Celjski rokometaši so po šestih minutah vodili za dva gola (5:3), nato pa se jim je v napadu povsem ustavilo. Madžari so to znali izkoristiti in se z golom Gašerja Marguča približali na gol, njegov prispevek je z dvema zaporednima obrambama nadgradil Mirko Alilović, na drugi strani pa sta celjsko mrežo stresla še Chema Rodriguez in Renato Sulić, tako da je Veszprem v deseti minuti prišel do prvega vodstva (6:5).

Gostje so se minuto kasneje znova znašli v težavah, saj je bil pri izidu 2:2 za dve minuti izključen Šime Ivić, a so njegovi soigralci v tem času prikazali odlično igro in s pomočjo Blagotinška in Blaža Janca celo vodili (8:7).

Slovenski prvaki so bili tudi v drugi polovici prvega polčasa povsem konkurenčni Veszpremu. Marko Dujmović je v 19. minuti zadel za 11:10 in prisilil Madžare, da so zahtevali minuto odmora. Med kratkim premorom so se Celjani odločili za vratarsko spremembo in namesto Ivana Gajića na igrišče poslali Urbana Lesjaka, kar se jim je obrestovalo. Po povratku na igrišče je Ivić povišal na 12:10, nato se je z obrambo izkazal Lesjak, v napadu pa je zadel Miha Zarabec in svojemu moštvu v 20. minuti priboril tri gole naskoka (13:10).

Odlično madžarsko moštvo se je v manj kot petih minutah vrnilo v igro. Do 26. minute so zadeli Aron Palmarsson, Momir Ilić in Gergö Ivancsik in poskrbeli za izenačenje. Njihov nalet je z minuto odmora prekinil Branko Tamše, vendar pa njegova poteza ni imela želenega učinka, saj je bil po premoru pri Veszpremu dvakrat uspešen Ivancsik in zaokrožil delni izid 5:0 (15:13). Madžari so prednost zadržali do konca polčasa, izid je bil 17:15.

DRUGI POLČAS

Veszprem je v prvih petih minutah ohranjal minimalno prednost, pri čemer so imeli Celjani kar tri priložnosti za izenačenje, vendar pa so zapravili vse tri. Pri izidu 16:17 je Janc poskusil z desne strani, a se je izkazal Alilović, nato pa je bil dvakrat neuspešen Ivić, ki je pri izidu 17:18 najprej zapravil sedemmetrovko, nato pa v naslednjem napadu ni uspel premagati Rolanda Miklerja, ki je začasno nadomestil Alilovića.

Madžarsko moštvo je tudi v nadaljevanju nadzorovalo potek tekme. Po štiridesetih minutah je vodilo z 20:18 in uspešno prestalo dvominutno kazen Mirsada Terzića, saj je imelo ob njegovi vrnitvi še gol naskoka (21:20), nato pa sta prednost do 43. minute oplemenitila še Ilić in Marguč (23:20).

Celjani so neuspešno lovili Veszprem in v 48. minuti zaostajali za štiri (21:25), zato se je Tamše odločil za novo menjavo vratarjev in v gol postavil Lesjaka. A tudi on ni mogel poskrbeti za preobrat, saj je v manj kot dveh minutah prejel dva gola in prednost Madžarov je v 50. minuti narasla na pet (27:22).

Veszprem je v 53. minuti povedel za šest golov (30:24), kar je bila njegova najvišja prednost na tekmi. Celjani so se borili vse do konca in večkrat približali na štiri gole, a tekma je bila izgubljena. Končni izid je bil 34:28.