Liga prvakov: zmaga Veszprema, »levom« le točka proti debitantom

Rokometaši Veszprema so na prvi tekmi lige prvakov premagali St. Petersburg, Rhein Neckar in Zaporožje sta si razdelila po točko.

20. september 2013 03.19

Ljubljana - V moški ligi prvakov sta danes potekali tekmi prvega kola v skupini A. Madžarski Veszprem je na gostovanju premagal St. Petersburg (28:15), ukrajinski Zaporožje pa je v gosteh pri moštvu Rhein-Neckar Löwen osvojil veliko točko (31:31).

Ruski St. Petersburg se je proti favoriziranim Madžarom enakovredno boril le prvih devet minut (6:8), nato pa je Veszprem zagospodaril na igrišču. Gostje so si do polčasa priborili pet golov prednosti (12:7), po sedmih minutah nadaljevanja pa so prvič vodili z dvomestno razliko (18:8), kar je bilo za gostitelje prevelik zalogaj.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec novinec Momir Ilić (8), pri Rusih pa je šest igralcev doseglo po dva gola - Dimitrij Kiselev, Pavel Kungurov, Eldar Nasirov, Andrej Novoselov, Igor Poljakov in Aleksander Piškin.

Ukrajinski debitant do velike točke

Na drugi tekmi skupine A je prišlo do velikega presenečenja, saj so »levi« iz Mannheima pred domačimi gledalci igrali neodločeno proti ukrajinskemu debitantu Zaporožju (31:31).

Domačini so bili v prvem polčasu boljši nasprotniki in vodili za dva gola (15:13), po dvanajstih minutah nadaljevanja pa je njihova prednost znašala štiri gole (24:20). Ukrajinci se kljub zaostanku niso predali in so začeli zmanjševati prednost, v 52. minuti pa so celo povedli s 27:26. Sledila je razburljiva končnica, v kateri je domačin Uwe Gensheimer zgrešil zadnji napad nemškega moštva, na drugi strani pa so bili neuspešni tudi Ukrajinci, tako da je ostalo pri delitvi točk. Pri gostiteljih je največ golov dosegel Patrick Groetzki (7), pri Zaporožju Sergej Onufrjienko (7).

»Pred tekmo smo vsi razmišljali o sanjskem scenariju, po katerem bi osvojili točko, vendar nihče ni dejansko pričakoval takšnega razpleta,« je po tekmi dejal trener Zaporožja Sergej Bebeško.

V ligi prvakov nastopata tudi dve slovenski moštvi, Celje Pivovarna Laško (skupina A) in Gorenje (skupina D). Celjani bodo prvo tekmo igrali v soboto, ko bodo ob 18. uri gostovali pri Zagrebu, Gorenje pa bo na isti dan gostilo Halmstad (20.30).