Miša in Liza strli še danski oreh

Liga prvakinj: Krim premagal Esbjerg in se prebil v glavni del.

Objavljeno
14. november 2016 08.53
Rokomet Krim Mercator - Esbjerg 12.novembra 2016 [rokomet,šport,Krim Mercator]
Peter Zalokar
Peter Zalokar
Ljubljana – Pred začetkom lige prvakinj so mnogi rokometašicam Krima napovedovali še eno sezono brez zmage v ligi prvakinj. Po sijajnem drugem polčasu tekme z Esbjergom imajo na računu že tri. Ne le, da bodo nastopile v glavnem delu, vanj bodo prenesle vsaj štiri točke in bodo tako resno v igri celo za nastop v četrtfinalu.

Tudi sprva zadržani navijači so prepoznali, da se pri Krimu po daljšem času dogaja nekaj dobrega. V tokrat že skoraj povsem polni dvorani so vpisale še tretjo zmago in tako bo Kodeljevo ostala neosvojljiva trdnjava vsaj do januarja, ko se bo začel glavni del ducata ekip. Glede na to, da so pred tem kar dve leti čakale na evroligaško zmago, je to zares lep napredek. Kvalifikantke iz Ljubljane so na prvi tekmi na Danskem izgubile kar za deset golov (25:35), zato je bilo težko pričakovati zmago. Toda odločno so se postavile po robu favoritinjam, odločilni pobeg pa jim je uspel na začetku drugega polčasa, ko je Miša Marinček nanizala nekaj obramb, mlada Elizabeth (Liza) Omoregie pa je v kratkem času dosegla štiri gole. Ko je Polona Barič prek igrišča zaokrožila delni izid 4:0 za vodstvo z 22:16, je bila že 18 minut pred koncem zmaga na pladnju. Da zasuka ne bo, sta nakazala tudi zadetka Mirjete Bajramoske za najvišji vodstvi s 24:17 in 25:18.

Vse pohvale gredo obrambi, ki je tekmicam v drugem delu dovolila le devet golov. Prvič v sezoni se je izkazala tudi levoroka Alja Koren in v prvem polčasu zabila šest golov iz prav toliko poskusov, enega več kot na prejšnjih štirih tekmah skupaj. »Hvaležna sem za vsako priložnost, ki mi jo ponudi trener, in vesela, ker sem pokazala dobro igro tudi na zunanjem položaju,« je dejala reprezentantka Korenova, bolj vajena igre na krilu. Ob koncu je strelske občutke spet našla tudi Bajramoska, kar je dobra novica za naprej.

Ker je Larvik včeraj zmagal na Švedskem, si je Krim že kolo pred koncem rednega dela tudi teoretično zagotovil napredovanje. V soboto bodo Slovenke gostovale še v Larviku in obogatene z novo dozo samozavesti lovile novo presenečenje. »V prvem polčasu nismo igrali najbolje v obrambi, toda videl sem, da je energija pri dekletih prava ter da imamo realne možnosti, da stremo veliki Esbjerg. Krasila sta nas obramba in borbeni duh, skupaj z mojstrovinami Marinčkove nam je uspelo,« je bil na tretjo zmago še najbolj ponosen Bregar, ki je lahko vesel, ker so dobro formo prikazale tudi slovenske reprezentantke, ki jih bo vodil na decembrskem EP na Švedskem.