Škofja Loka – Če je Zoran Jovičić ponosno izjavil, da njegovi koprski rokometaši dajejo »veliko muzike za malo denarja«, to velja tudi za igralce iz Škofje Loke. Pred sezono so bili bližje borbi za obstanek, pa se drugič zapored prebili v končnico za prvaka. Trener Siniša Markota ocenjuje, da so bili hit prvega dela sezone. Da bi lahko danes presenetili Celje, pa se ne slepi.
Nagrada za tretje mesto po 22 kolih lige NLB je dodatnih 10 tekem z najboljšimi v deželi, že danes ob 20. uri bodo v 1. kolu gostili branilca naslova Celje Pivovarno Laško. Dvorana Poden je bila v preteklosti že mnogokrat past za favorite. Tam je poraz novembra 2010 pomenil začetek konca zvezdniške ekipe Zvonimirja Serdarušića. V končnici leta 2011 so tam izgubili Celje, Gorenje in tudi kasnejši prvak Cimos. V naslednji sezoni je gorenjsko trmo na lastni koži občutil tudi zdajšnji celjski trener Branko Tamše, a poraz Gorenja takrat ni obveljal in Velenjčani so sezono končali brez poraza. Loka je namreč pod težo dolgov ugasnila, njeni rezultati so se izbrisali. Na njenih ruševinah pa se je – podobno kot Koper po propadu Cimosa – RD Loka 2012 v dveh sezonah vrnila med prvoligaše in zdaj že drugič zapored med elitno šesterico. Ni slabo za polprofesionalni klub, ki razpolaga z 200.000 evri proračuna …
»Moj pomočnik Robert Bradeško je bil teden pred začetkom sezone na superpokalu v Portorožu in tam je prevladovalo mnenje, da smo ob Izoli mi glavni kandidati za izpad. Pa nas poglejte zdaj,« je na doslej storjeno ponosen Markota, ki ima pogodbo le do konca sezone.
Seveda zdajšnja ekipa Loke ni tako močna kot pred šestimi leti, ko so bili v njej reprezentanti Jure Dolenec, Matej Gaber in Darko Cingesar ter uveljavljena imena, kot so Marko Dujmović, Uroš Bundalo, Mitja Nosan in Gašper Hrastnik. Kljub temu pa po zaslugi odlične škofjeloške rokometne šole ostaja konkurenčna. Hrvaški trener Markota, nekdanji igralec Loke, ki je pred sezono na klopi zamenjal Bojana Čotarja, je edini prišlek v ekipi in ima na razpolago samo domače fante. Med njimi najbolj izstopajo mladinski reprezentant Aleks Kavčič, Žiga Bradeško, Grega Jamnik in Mario Cingesar ter vratarja Aljaž Panjtar in Anže Vrbinc. Levoroki Jamnik je bil drugi strelec rednega dela 1. SRL, Kavčič, za katerega se zanima tudi Celje, četrti.
Loka je tudi edina ekipa v 1. SRL, ki skoraj izključno igra obrambo 3-2-1, saj nima visokih in močnih igralcev za bolj klasični različici 6-0 in 5-1. Proti Mihi Zarabcu in Blažu Jancu, ki sta močna v igri 1 na 1, bo težko uspešna.
»Kaj pa hočemo? Smo mali čudež, najnižja in najlažja ekipa v Sloveniji, pa smo v ligi prejeli najmanj zadetkov med vsemi. Začeli bomo z globoko postavitvijo 3-2-1 ter stavili na nasprotne napade, kar bo, pa bo. Če se bo izkazalo, da so Zarabec, Janc in drugi prehitri, bomo že nekaj spremenili, vendar niti ne vem, kaj, če sem pošten. Vem pa, da bo dvorana Poden polna in upam, da ne bo takšna tudi naša mreža. Morda bodo Celjani usmiljeni, ko bodo zagledali naše 'palčke',« se je malce pošalil Markota, ki se dobro zaveda prepada med moštvoma: »Realno ne moremo biti konkurenčni Celju, ki ima evroligaške izkušnje in šest ali sedem reprezentantov. Igrali bomo sproščeno, dali vse od sebe, bomo videli, ali se lahko kosamo z gosti, od katerih je pravzaprav vse odvisno.«













