Celje – Novo razočaranje v Zlatorogu. Lažje, kot je pričakoval, je Pick Szeged prišel do zmage v ligi prvakov. Igralci Celja Pivovarne Laško so bili ves čas v podrejenem položaju. Predstava, ki so jo prikazali, ne obeta podviga, ko bodo v soboto gostovali pri Meškovu. Še prej bo jutri derbi z Gorenjem.
Domači trener Branko Tamše ni imel niti enega zares razpoloženega igralca, ne v vratih ne v polju. Miha Zarabec ni imel dobrega dne (strel 2:7), Blaža Janca, ki je igral na desnem zunanjem položaju namesto Žige Mlakarja, pa je nevtraliziral Jonas Källman. Pick, pri katerem je manjkal Matej Gaber, je bil zrel za poraz, toda Celjani tega niso izkoristili. Ni jim uspelo nanizati treh ali štirih uspešnih potez, ki bi na noge dvignile občinstvo. Navijači na čelu s Florijani pa so se od njih nalezli apatije.
Izid je bil nazadnje izenačen ob koncu prvega polčasa pri 14:14, nazadnje je bila razlika minimalna pri 19:20 (41. minuta) in ko so madžarski podprvaki prvič ušli za tri zadetke – za 22:19 je zadel nekdanji celjski igralec Sergej Harbok – je bila zgodba končana. Končna razlika je bila nekoliko previsoka, a zmaga gostov je bila čista kot solza. Celjani se niso znali prilagoditi sodniškemu kriteriju, do 50. minute so imeli samo dva izključena igralca, kar govori o pomanjkanju agresivnosti. Večkrat so imeli moža več na igrišču, vendar v tem času prejeli več golov, kot jih dosegli. Ključni trenutek je bil, ko je Urban Lesjak po ubranjenem strelu zgrešil vrata na drugi strani in namesto 24:26 je bilo kmalu 23:27.
Popolna nemoč v zadnjih petih minutah, ko se je zgodil razpad sistema, je bila skrb vzbujajoča. Je mogoče, da je Tamše po treh letih delovanja v Celju izgubil čarobno moč na ekipo, so se že spraševali nekateri. Če bi bil odgovor pritrdilen, se to ne bi moglo zgoditi v slabšem času. Pred pivovarji je serija zelo težkih tekem v ligi prvakov in SEHA. Za začetek bo že jutri v Zlatorogu gostovalo Gorenje in Tamše lahko le upa, da bo nova sladka zmaga njegovi ekipi vrnila žar.
Mario Šoštarič, eden od treh Slovencev pri Picku, je do dolgem času dočakal zmago v Zlatorogu, ki jo je v dresu Gorenja doživel le enkrat pred tremi leti. »Ja, res je bilo lepo zmagati v Celju,« se je uspeha razveselil Šoštarič, ki vseeno verjame, da ima Celje dovolj kakovosti za preboj iz skupine B, v kateri sta glavna konkurenta za šesto mesto Kristianstad in Zagreb.
Tudi Blaž Janc, igralec meseca oktobra v LP, se nadeja skorajšnjih novih točk. »Borili smo se po najboljših močeh, a nismo imeli pravih rešitev. Želeli smo vzeti mero enemu od favoritov, vendar se tokrat spet ni izšlo. Verjamem, da bo prišel tudi ta dan,« ostaja optimističen Janc, ki v obdobje z osmimi tekmami v mesecu dni vstopa načet: »Eni mislijo, da ne moreš biti utrujen, če si star 20 let, toda jaz v zadnjih štirih sezonah nisem imel pravega premora in to se nabira.«
Tamše se je upravičeno bal prve tekme po reprezentančnem premoru. »Žal nismo navdušili navijačev, ki so se zbrali v lepem številu. Poskusili smo s tremi vrstami obrambe, vendar nam ni uspelo preprečiti zadetkov po sredini. Želja ni bila sporna, toda prave agresivnosti ni bilo. Glave gor, še vedno ostajamo v igri za osmino finala in to je najbolj pomembno,« je dejal Tamše, ki ga po tekmi, na kateri so Celjani želeli »narezati« salamo Pick, pa so Madžari narezali njihovo, kar nekaj časa ni bilo na novinarsko konferenco. Je fante bodril ali jih okaral?: »Kar je bilo v slačilnici, je naša stvar. Lahko pa vam povem, da je bilo vsega po malo. Mešano na žaru.« Da bi se po novem domačem porazu sam znašel »na žaru«, se mu še ni treba bati, a vseeno bi veljalo pri fantih hitro pritisniti na prave gumbe ...













