Ribnica – Tudi po prvi domači tekmi Rika Ribnice je iz ust navijačev in igralcev zadonela pesem Veseli Ribn'čan ansambla Franca Miheliča. Na pamet jo že zna tudi trener Robert Beguš, sicer Grosupeljčan, njegovi rokometaši z dežele suhe robe so v dolenjskem derbiju premagali Trimo s 27:24 in upravičili vlogo favoritov v 1. SRL.
Kot je bilo mogoče pričakovati, sta že po dveh kolih na vrhu ekipi, ki so jima pripisovali največ možnosti za zmago po rednem delu in najboljše izhodišče v končnici, kateri se bosta spomladi pridružila tudi Celje Pivovarna Laško in Gorenje, člana lige SEHA. Koper je vpisal dve domači zmagi, proti novincem s Ptuja in zdesetkanim Mariborčanom, za Riko Ribnico sta dva dolenjska derbija, najprej je zmagala v Novem mestu, v soboto še proti glavnemu rivalu iz Trebnjega.
Do rezultata 16:16 je bila tekma pred več kot 300 navijači izenačena, potem pa si je ekipa trenerja Beguša, ki začenja svojo četrto sezono na klopi, s tremi zaporednimi goli v režiji Blaža Nosana in Patrika Lebana priigrala odločilno razliko. Najboljši strelec je bil sicer Jan Grebenc s sedmimi goli. Nik Henigman, prvi ribniški reprezentant po Tomažu Tomšiču in Benu Lapajnetu, ni igral zaradi poškodbe gležnja, zaradi udarca v Novem mestu je le 20 minut na igrišču prebil najbolj zveneča okrepitev, 203 cm visoki levičar Alen Kulenović iz BiH, ki naj bi bil do sobotnega gostovanja v Izoli nared. Rezerv je torej dovolj …
»Seveda, brez dveh pomembnih orožij smo dokaj zanesljivo prišli do zmage proti kakovostni ekipi Trima. S štartom smo lahko zadovoljni, vendar je pred nami še veliko težkih tekem, še posebej v gosteh. Moramo ostati previdni in zbrani, če želimo resnično prvi del končati na vrhu,« kar je tudi naš cilj,« svari Beguš, čigar ekipo so poleti zapustili Peter Batinič (Škofljica), Andris Celminš (vrnil se je v Gorenje) in Aleksander Atanasov (Kočevje), poleg Kulenovića pa sta prišla David Kovačič (Krka) in Slavko Erak (Slovan).
Najbolj pomembno je, da je vodstvu uspelo zadržati jedro uigrane ekipe. Po letih (pretirane) skromnosti so v klubu vendarle zaigrali na bolj ambiciozne note. Uspešne zgodbe sicer ne bi bilo brez podpore Janeza Škrabca, ustanovitelja in vodje skupine Riko, ki se sicer v dnevno delo kluba ne vtika. Operativa je prepuščena Marku Obrstarju, ki je na predsedniškem položaju že 13 let. V tej sezoni mu je uspelo nabrati skoraj 300.000 evrov, kar je 25-odstotno povečanje proračuna.
Za Ribnico, ki je stalna članica prve lige od leta 2008, je najboljša sezona doslej, tako v prvenstvu kot v pokalu je osvojila tretje mesto. Sklepni pokalni turnir je tudi gostila in se izkazala, v tej sezoni, ko proslavljajo 60. obletnico rokometa v mestu suhe robe, pa jo čaka tudi premierni evropski nastop. V drugi polovici novembra se bo na dveh tekmah 3. predkola skušala prebiti v spomladanski skupinski del pokala EHF s šestimi tekmami. »Osebno bi raje, če bi igrali že v drugem predkolu, da bi že prej začutili evropski utrip. Tako bo odločitev padla na dveh tekmah in veliko bo odvisno od žreba, ki nam lahko nameni ekipo, kakršna je Magdeburg, ali pa premagljivega tekmeca,« razmišlja 46-letni Beguš, bivši trener rokometašic Krima in Olimpije, ki upa, da bo skupaj z igralci in člani navijaške skupine Green Stabil Hooligans še mnogokrat v sezoni – tudi po derbiju s Koprom 22. oktobra – ponosno zapel: »V meni je vroča ribn'ška kri …«













