Ljubljana – Prvič po sezoni 2013/14 bo slovenski rokomet imel dva predstavnika v ligi prvakov. Čeprav se prvaki iz Celja Pivovarne Laško trikrat zapored obtičali v skupinskem delu, jih je EHF znova umestila v elitno skupino 16 ekip, Gorenje pa si je prislužilo posebno povabilo v t. i. spodnji dom 12 klubov, ki se bodo merili za dve mesti v osmini finala. Žreb skupin bo v petek na Ljubljanskem gradu.
Tudi ko rokometne mreže mirujejo, se slovenskemu rokometu še naprej dogajajo dobre stvari. Najprej je moška reprezentanca na žrebu v Zagrebu dobila ugodno skupino z Nemčijo, Črno goro in Makedonijo, dan kasneje se je v hrvaškem glavnem mestu sestal izvršni odbor EHF. Njegova naloga ni bila lahka, za ligo prvakov se je prijavilo rekordnih 43 klubov, prostora je bilo le za 28. Na podlagi osmih kriterijev (prejšnji rezultati, dvorana, TV-pravice …) so v zgornji dom (skupini A in B) sprejeli tri nemške klube (Rhein-Neckar, Flensburg in Kiel), po dva francoska (PSG, Nantes), madžarska (Veszprem, Pick Szeged) in poljska (Kielce, Wisla Plock) ter prvake Makedonije (Vardar), Hrvaške (Zagreb), Španije (Barcelona), Švedske (Kristianstad), Danske (Aalborg), Belorusije (Meškov) in Slovenije (Celje PL).
V skupinah C in D bo nastopilo pet klubov, ki v domačih prvenstvih niso bili prvi, poleg Ademarja Leona, Montpelliera, Metalurga in Skjerna tudi Gorenje. Poleg njih bodo še Kadetten Schaffhausen, Motor Zaporožje, Bešiktaš, Elverum, Čehovski medvedi, in Dinamo Bukarešta ter zmagovalec kvalifikacijske skupine, v kateri se bodo za zadnje mesto borili Sporting Lizbona, Tatran Prešov, Cocks (Finska) in Alpla Hard (Avstrija).
EHF je zavrnila 20 prošenj, med njimi znanih klubov Silkeborga, La Rioje, Porta, Skjerna, Nexeja in CSM Bukarešte, ne pa tudi Gorenja, ki ga je predlani povsem prezrla, lani pa mu odobrila mesto v kvalifikacijah, ki ga ni izkoristilo. Velenjčani so v zadnjih dveh letih, odkar je direktor Matej Avanzo, res veliko postorili na organizacijskem področju, toda z rezultati si niso zaslužili mesta med elito. Vrata mu je bržčas odprlo nedavno sklenjeno sodelovanje med EHF in podjetjem Gorenje, ki je postalo eden od glavnih sponzorjev lige prvakov.
»To je plod dela vseh deležnikov v slovenskem rokometu, od Rokometne zveze Slovenije in treh klubov, ki smo v ligi prvakov, tj. Celja, Krima in nas, pa tudi piramide na čelu s članskima reprezentancama. Slovenski rokomet je spet prišel na položaje, ki si jih zasluži. Zdaj nas čaka najtežji del naloge, saj moramo tudi na igrišču dokazati, da smo si povabilo zaslužili, v nasprotnem primeru se lahko vse skupaj vrne v stare tirnice,« opozarja Avanzo, ki si od tretje in zadnje sezone v RK Gorenje (s 1. julijem 2018 se vrača v košarkarske vode k Sixt Primorska) obeta tudi rezultatski uspeh.
Velenjčane čaka veliko bolj pestra sezona od prejšnjih, saj bodo tako kot Celjani aktivni na dveh močnih frontah – ligi prvakov in SEHA. Celjani bodo odigrali vsaj 14 tekem v LP, Gorenje vsaj 10. Če bodo »pivovarji« lovili šesto mesto v osemčlanski skupini, bodo morali biti Velenjčani prvi ali drugi med šesterico. Oboji bodo lahko o svojih možnostih govorili šele po žrebu skupin, ki ga bodo ob 25. obletnici lige prvakov prvič izvedli v Sloveniji, in sicer v petek zvečer na Ljubljanskem gradu. Jubilejna sezona tudi naj ne bi bila zadnja, kot jo poznamo v zadnjih letih. Največji klubi (tudi Celje) in EHF so se v Zagrebu neuradno dogovorili, da naj nova superliga po vzoru na NBA ne bi zaživela prej kot leta 2020.