Radojkovič: Škof si takšne tekme ne sme privoščiti

Trener rokometnega kluba Koper, Fredi Radojkovič, je bil po derbiju s Celjem nezadovoljen z vratarjem Gorazdom Škofom.

18. september 2012 16.37
Slovenija Koper 16.09.2012 - Rokomet med Cimos Koper in Celje Pivovarna Lassko. Na sliki trener Kopra RADOJKOVICC Fredi. Foto: Leon Vidic/Delo
P. Z., šport
Koper – Kot jara kača se je Frediju Radojkoviču vlekla noč na ponedeljek. Trener rokometašev Cimosa tudi po njej ni bil čisto prepričan, ali so Koprčani na derbiju s Celjem Pivovarno Laško izgubili ali osvojili točko (30:30). Analiza pa mu je razkrila, da je njegova ekipa vendarle stopila pomemben korak naprej v boju za naslov prvaka.

»Noč po tekmi je bila res dolga, skoraj nisem zatisnil očesa, vse živo mi je rojilo po glavi. Če razmišljam o zadnji minuti, moram reči, da smo točko osvojili. Če pogledam zadnjih sedem ali osem minut, smo jo izgubili. Namesto, da bi šli na plus 3 ali 4, smo zgrešili nekaj 'zicerjev', na drugi strani sta nam Žvižej in Marguč zabijala gole iz 'bifeja'« je bil kot običajno slikovit Radojkovič, ki je videl v igri svojih igralcev očiten napredek v primerjavi s kvalifikacijskim turnirjem za ligo prvakov v Franciji, kjer je bil Cimos bleda slika ekipe iz zadnjih dveh sezon: »V enem tednu nam je uspel velik korak. Igra je bila bolj tekoča, storili smo malo napak, vsega skupaj osem. Tudi realizacija je bila dobra, če odštejem zadnje minute, ko smo brez potrebe 'razbranili' Lesjaka.«

Izolan je presenetil z izborom igralcev. Cimos je na desni zunanji položaj poleti pripeljal Novaka Boškovića in Gašperja Hrastnika, ki naj bi razbremenila Milorada Krivokapića. A ta je prvi polčas presedel na klopi, novinca nista stopila na parket, s krila pa se je premaknil Matjaž Brumen. »Za to tekmo sem želel uporabiti preverjena orožja. Igral sem na rezultat in nisem hotel tvegati. Sezono smo želeli začeti z zmago, ki smo si jo po čudnem in rezultatsko neuspešnem pripravljalnem obdobju tako želeli. Brumen je v vrhunski formi in je upravičil moje zaupanje,« je igralca, ki bi s predstavami, kot jih kaže že lep čas, morda lahko znova potrkal na reprezentančna vrata.

Če je bil »Brumzi« spet eden junakov v rumeno-modrem dresu, pa je odpovedal Gorazd Škof, ki je bil v domačih vratih neprepoznaven. Skupaj je zbral tri obrambe. »Ni najbolj korektno s prstom kazati na enega igralca. Ampak vratar njegovega slovesa si takšne tekme preprosto ne bi smel privoščiti. Vendarle gre za reprezentančnega vratarja številka 1. Vmes je Jure Vran branil bolje, na koncu pa sem spet poskusil s Škofom v upanju, da se mu bo odprlo. Toda prejemal je neverjetne gole, ki mu ne gredo v čast,« je veterana okrcal trener, ki je sicer dobro vodil tekmo. Minute odmora so vselej zalegle. Še posebej zadnja, v kateri je mladi krožni napadalec Uroš Bundalo z golom v zadnjih sekundah postal nepričakovani junak tekme.

Celjska stroka se je jezila, ker se igralci v kritičnih trenutkih niso držali dogovora in so dovolili strel s črte, četudi je bil dogovor, da pustijo prostor na krilu, kjer bi imel Urban Lesjak več možnosti za zmagovito obrambo. »Vedeli smo, da obrambni igralci, še posebej mlajši, v takšnih trenutkih radi skačejo ven. Zato smo dali na črto dva pivota. Dogovor je bil, ali strelja Nikola Manojlović, ki mu je šlo dobro, ali poda v črto,« je pojasnil Radojkovič in opozoril, da si Cimos ne sme več privoščiti razprodaje točk: »Remi nas je malce zamajal. Zdaj moramo hitro nanizati nekaj zmag proti na papirju lažjim tekmecem. V tem času pa dvigniti formo nekaterih igralcev. Nočem biti več odvisen od dveh ali treh, vsi morajo prispevati svoj delež.«

Za konec je Radojkovič dal priznanje Celjanom, ki so boljši, kot so jim nekateri pripisovali: »Neugodni so. Malo me spominjajo na našo ekipo iz prejšnje sezone, ko nismo imeli izrazitih strelcev, ampak zelo hitro zunanjo linijo. Verjamem, da bodo tudi v ligi prvakov komu prekrižali načrte, četudi imajo zelo težko skupino.«