Metz – Blaž Janc je v začetni sedmerki na desnem krilu dobil prednost pred Gašperjem Margučem, ki je na koncu sicer dosegel dva gola več. Janc je v 33 minutah imel strel iz igre 6:7 in je pokazal, da mu podpis pogodbe s Kielcami ni vzel zbranosti. Proti Angoli se ni preveč preznojil in bo tako eden glavnih slovenskih adutov svež tudi jutri proti Islandiji, ko si 20-letnik iz Sevnice obeta novo zmago.
Je lahko predstava proti Angoli sploh kakšen pokazatelj vaše forme? Ali je šlo za tekmo, ki jo pač moraš odigrati?
Ne bi ravno tako rekel. Vsi vemo, da se največja presenečenja na velikih prvenstvih ponavadi zgodijo prav v prvem kolu. Zato smo šli v tekmo maksimalno motivirani, zbrani in resni. Selektor Veselin Vujović je dobro razporedil moči med vse igralce, vsi smo dobili priložnost, okusili svetovno prvenstvo in na koncu res zasluženo vpisali visoko zmago.
Pa ste dobili kakšen odgovor, ki vam bo prišel prav jutri proti Islandiji?
Nek odgovor je že to, da je bil pristop maksimalen, da smo vsi ostredotočeni, da vsi vemo, kaj je naš cilj in kaj si želimo. Gotovo pa bo tekma proti Islandiji drugačna in bistveno težja. Verjamem v ekipo in naš strokovni štab, da se bomo kar najbolje pripravili nanjo. Imamo en dan in pol časa in šli bomo na zmago. Kot vedno.
Ni dolgo, odkar ste debitirali za člansko vrsto, zdaj je to uspelo Tilnu Kodrinu in Urhu Kastelicu. Kakšen občutek je, ko prvič na velikem tekmovanju dosežeš gol ali ubraniš žogo?
Jaz sem debitiral na olimpijskih igrah v Riu in tam spoznal, da je to res nekaj izjemnega. Ob tej priložnosti bi Tilnu in Urhu iskreno čestital. Igranje za svojo reprezentanco in svojo domovino je največ, kar si lahko športnik želi. To jima bo dalo še dodatno energijo in s tem nam vsem skupaj dodatnega zagona.
Ste med dolgimi pripravami že kaj analizirali igro Islandije?
V pripravah se nismo osredotočali na nobenega tekmeca, ampak smo se ukvarjali s svojo igro. Zdaj pa se bomo posvetili tej nalogi, skušali poiskati islandske slabosti in jih potem čim bolje izkoristiti. Tekmo moramo odigrati na visoki ravni in popraviti čim več stvari, ki proti Angoli morda niso bile idealne.
Kakšni so vaši osebni cilji na SP? Govori se o osmini finala kot osnovnemu cilju in četrtfinalu kot dobrem dosežku.
Ne gledam rad tako daleč naprej. Najprej moramo čim bolje opraviti s tem skupinskim delom in si izboriti čim boljše izhodišče za izločilne boje. Ti so potem na nož, a o njih še nima smisla razmišljati. Najprej opravimo z Islandijo, pa Makedonijo, Tunizijo in Španijo, potem pa bomo videli, kako in kaj.
Vi ste se tik pred prihodom v Metz dogovorili o prestopu v Kielce k zmagovalcem lige prvakov. Kako pomembno je za igralca, da gre na veliko tekmovanje s čisto glavo in se ne ukvarja s prihodnostjo?
Res sem vesel, da se je vse skupaj razrešilo še pred prvenstvom. Kazalo je že, da si bomo v roke segli šele po tem, pa so pohiteli. Dobro je, da se je to izvedelo; da novinarji, javnost, navijači in nenazadnje tudi jaz sam vemo, kje bom nadaljeval kariero. S temi rečmi se sicer nočem obremenjevati, tudi ko so prihajale ponudbe z vseh strani, tega vsaj po mojem mnenju ni bilo mogoče zaznati na igrišču. Vseeno pa je dobro, da lahko grem s čisto glavo naprej in vse misli usmerim zgolj k reprezentanci.













