Sprejem za rokometne junake v Ljubljani

Množica slovenskih športnih navdušencev je pred mestno hišo v Ljubljani pričakala slovensko rokometno reprezentanco.

Objavljeno
30. januar 2017 17.48
rokomet
Š. Ro.
Š. Ro.

Ljubljana - Veliko slovensko rokometno slavje se nadaljuje. Po sijajni sobotni zmagi nad Hrvaško in osvojeni bronasti kolajni na svetovnem prvenstvu v Francijo, se je ekipa pod vodstvom Veselina Vujovića že včeraj vrnila v domovino, danes pa se uspeha veseli s širšo množico navijačev na sprejemu pred mestno hišo v Ljubljani.

Velika skupina navijačev je rokometaše sicer včeraj pričakala že na letališču v Zagrebu, slavje se je nato nadaljevalo na mejnem prehodu Obrežje, kjer so ustavili avtobus s slovensko zasedbo in še na domačih tleh pozdravili rokometne junake. Največ ljudi pa je bilo seveda danes pričakovati v središču Ljubljane, pred mestno hišo je trg pokal po šivih, plapolali so transparenti in slovenske zastave.

Navijači so na odru najprej pozdravili strokovno vodstvo ekipe, nato pa še vsakega rokometaša posebej, največji aplavz med njimi je dobil kapetan Vid Kavtičnik, ki je s poškodovanim kolenom (na odločilni tekmi si je najverjetneje strgal križne kolenske vezi), veliko navdušenje je izbruhnilo tudi ob prihodu sleektorja Veselina Vujovića in njegovega pomočnika Uroša Šerbca. Zbrane je pozdravil predsednik Rokometne zveze Slovenije Franjo Bobinac: »Dvorana Bercy je sprejela 16.000 navijačev, toda Slovenija jih je imela dva milijona.« Posebej je čestital vratarju Matevžu Skoku, ki je bil danes še toliko bolj čustven kot ostali, saj se mu je rodil drugi sin, in pa se zahvalil Kavtičniku za požrtvovalnost, kajpak pa tudi Vujoviću za »zlati bron«.

»Sem brez besed, kaj takega še nisem doživel. Zelo sem vesel, da nam je to uspelo, da smo ostali skupaj kot ekipa,« je dejal Kavtičnik in se pošalil, da plesal danes ne bo, bo pa pel. Zbrane je nasmejal tudi Vujović in dejal: »Se vidi, da to ekipo vodi Črnogorec, saj igrajo samo zadnjih 10 minut.« Navijačem je še položil na srce, naj bodo ponosni na te fante in napovedal, da bodo z naslednjega evropskega prvenstva s Hrvaške prinesli zlato.

»Vedeli smo, da ljudje stojijo za nami, a to kar smo doživeli včeraj v Zagrebu, na meji in danes tukaj, je res nekaj neverjetnega. Presrečni smo, hvala vsem za ta sprejem, verjamem, da bomo skupaj spisali še kakšno lepo zgodbo,« je povedal Marko Bezjak. »Neizmerno sem si želel te kolajne. Vsa odrekanja so zdaj poplačana. Koleno se bo zacelilo, ti trenutki pa so neprecenljivi, doživiš jih morda le enkrat v življenju. Poškodba ne vpliva na moje razpoloženje, čaka me dolgo okrevanje, a bilo je vredno,« pa je še dodal kapetan in tudi spomnil na stavo, ki so jo pred prvenstvom sklenili igralci: da se obrije, če osvojijo kolajno. Danes ni bilo britvice pri roki, a brada bo gotovo šla stran, je zagotovil.

Pred tem sta rokometaše v vili Podrožnik sprejela predsednik vlade Miro Cerar in ministrica za izobraževanje, znanost in šport Maja Makovec Brenčič; v imenu igralcev se jima je zahvalil kapetan Kavtičnik in jim podaril reprezentančna dresa, ob tem pa je dejal, da bosta lahko na prihodnjih tekmah navijala v opravi slovenske reprezentance.

Cerar je izpostavil, da so bili rokometaši izjemni ambasadorji Slovenije v Franciji, kjer so »z vztrajnostjo, požrtvovalnostjo in kolektivnim pristopom naredili izjemen uspeh ter pri tem pokazali, da lahko Slovenci, če stopimo skupaj, naredimo velike in izjeme stvari.«