Velenjčani streljali s slepimi naboji

Gorenje se bo po porazu s Prešovom v kvalifikacijah za ligo prvakov moralo zadovoljiti s pokalom EHF.

Objavljeno
04. september 2016 23.20
Trener Velenčanov Marko Šibila med igro.Tekma 1.slovenske rokometne lige. Celje, Slovenija 27.maja 2016. [rokomet,Celje PL,Šibila Marko,Gorenje Velenje]
Peter Zalokar
Peter Zalokar
Prešov – Kronična neučinkovitost je rokometaše Gorenja stala nastopa v spodnjem domu lige prvakov. Tatran Prešov je bil na odločilni tekmi kvalifikacijskega turnirja bolj zbran od slovenskih podprvakov, ki bodo evropsko sezono nadaljevali v pokalu EHF.

Tekma je bila prava nočna mora za kapetana Nika Medveda, ki mu nikakor ni uspelo premagati uroka domačega vratarja Igorja Čuprine in je imel na koncu strel 1:7 (!). Z izjemo Luke Mitrovića, ki se je izkazal pri organizaciji igre, in Roka Golčarja, ki je bil nevaren tudi z zunanjega položaja, tudi drugi igralci niso imeli naravnanih strelskih naprav. Slovaki so vodili od začetka do konca, v prvem polčasu največ za tri gole, toda Velenjčani bi lahko izenačili na 10:10, če Medved ne bi zastreljal 7-metrovke, ene od štirih pri gostih.

Dva gola zaostanka med odmorom nista bila nič tragičnega, Tatran je na trenutke kazal znake šibkosti, a Slovenci jih niso znali unovčiti, zgodaj v drugem polčasu so prvič zaostali za štiri gole (10:14). Gorenje je bilo v igri za zmago do 48. minute, ko je Anže Ratajec zadel za 14:17, toda potem je šlo vse na roko Tatranu, s katerimi se bodo Velenjčani merili tudi v ligi SEHA. Po zadetku Mareka Paleša je bil sedem minut pred koncem ob najvišji razliki (21:14) derbi odločen.

Velenjčani, ki so poleti močno spremenili igralsko zasedbo, tako že tretjo sezono zapored ne bodo izkusili lige prvakov. Novembra se bodo tako kot Ribnica in morda Koper v 3. predkolu potegovali za uvrstitev v spomladanski skupinski del pokala EHF. Jesen vseeno ne bo suhoparna za »ose«, saj bo klub po novem sodeloval v mikavni regionalni ligi, že v sredo v Rdečo dvorano prihaja večni tekmec Celje Pivovarna Laško.

»Fantje so malce pregoreli v veliki želji po ligi prvakov. Bili smo premalo učinkoviti in to nas je stalo uspeha. Žal nam je, vendar ni konec sveta,« poraza ni na velik boben obešal trener Marko Šibila: »Gledamo naprej, v sredo nas čaka nova pomembna tekma.« Tudi njegov nadrejeni, direktor Matej Avanzo, je pogled raje usmeril v prihodnost: »S tako nerazpoloženim napadom ni šlo, a pomanjkanja borbenosti igralcem ne moremo očitati. Sezona bo še dolga, naš kratkoročni cilj je ligo SEHA pričeti z zmagama proti Celju in Našicam, dolgoročnejši pa preboj na sklepni turnir pokala EHF ter naslova državnih in pokalnih prvakov.«