Celje – »Ne grem domov, dokler ne zmagamo,« je pred prvo tekmo lige prvakov z Zagrebom zatrjeval Miha Zarabec. Ni mu bilo treba delati nadur, Celje je vpisalo točki. A od takrat ni več zmagalo, zato je kar prav, da vodja napada izžareva podobno odločnost pred jutrišnjo tekmo z Meškovom (18.30), morda že ključno v boju za osmino finala.
»Zmaga nam lahko veliko prinese in vanjo bomo vložili še več, kot premoremo. Jaz grem raje z igrišča na vozičku kot s porazom. Mislim, da vsi razmišljamo podobno,« je kot puška napet Zarabec, ki se je pred tednom iz Bresta vrnil s pomembno četrto točko, s katero je Celje ušlo tekmecema za želeno 6. mesto v skupini B, Kristianstad ima tri točke, Zagreb 2. Ker ne gre verjeti, da bi Švedi ali Hrvati v gosteh presenetili Szeged oz. Kielce, bi si lahko slovenski prvaki praktično odprli vrata osmine finala, hkrati pa bi že dihali za ovratnik Meškovu (7). Jutrišnja tekma bo torej dala oceno prvemu delu sezone. »Imam mešane občutke zaradi lige SEHA, v kateri bi lahko storili več, toda z zmago bi si za prvi del LP zagotovo zaslužili velik plus. Februar bi potem pričakali z veliko boljšimi občutki. Prej smo bili vajeni loviti zadnjo vstopnico v izločilne boje, zdaj bi se prileglo, če bi se močneje zasidrali v sredini lestvice. Naj drugi lovijo nas.«
Meškov je domačo tekmo v ligi SEHA dobil za sedem golov, toda Celjani so v LP pokazali zobe. Kaže, da so ekipe, v katerih mrgoli težkokategornikov, pisane na kožo spretnim celjskim igralcem, kakršen je Zarabec. »Pričakujem, da bo jutrišnja tekma povsem drugačna. Gotovo se bo Meškov drugače pripravil, a presenetiti nas ne more, spoznali smo ga v obeh lučeh in delamo podrobno analizo. Sezono smo začeli zaspano, zdaj smo se že prebudili in se dvigujemo. Belorusi bodo končno spoznali pravo Celje,« je odločen »Zaro«, ki igra po načelu toplo-hladno. V Brestu je bil zelo dober, v torek v Zagrebu, kjer je Celje v ligi SEHA nesrečno izgubilo v zadnji sekundi, mu ni šlo od rok. V njem se skriva nekaj rezerv ... »Jaz na to gledam drugače. Zame sta tekmi z Brestom veliko pomembnejši, kot je bila zadnja v Zagrebu. Naj imajo Hrvati svojo Seho, mi jih bomo v Zagrebu premagali, ko bo šlo za točke v LP. Se pa strinjam, da je rezerv dovolj. Predvsem moramo biti bolj zbrani v končnicah in igrati bolj mirno kot doslej.«
Prejšnji evroligaški večer v Celju je prinesel razočaranje s Szegedom. Pivovarjem ni uspelo navdušiti navijačev in navijačem ni uspelo dvigniti rokometašev. Trener Branko Tamše je razmišljal o tem, da bi se lahko Belorusom zatresle roke, če bi Zlatorog zarjul, kot zna. »Ko se zaslišijo žvižgi tekmecem in navijanje ob naših napadih, je vse lažje. Meškov je imel doma kar dobro vzdušje, toda lahko se skrije proti peklu, kakršnega znamo pripraviti mi. Tudi meni delujejo kot ekipa, ki da hitro rep med noge, ko ji ne gre. Seveda imamo tudi mi svoje pomanjkljivosti, a jih sproti odpravljamo. Ko bomo udarili zares, bomo udarili močno. Čas je, da Meškov v tretje občuti našo pravo moč!«













