Ljubuški – Ni veliko manjkalo, pa bi rokometaši Celja Pivovarne Laško doživeli hladno prho v Ljubuškem. Tretja zaporedna zmaga v ligi SEHA bi jim morala biti prej v opozorilo kot uteho pred veliko pomembnejšima domačima tekmama z Vardarjem in predvsem Zagrebom.
Morda bi bilo v luči prihajajočih izzivov celo bolj koristno, če bi slovenskim prvakom mlada in srčna ekipa Ljubuškega prisolila zaušnico. Favoritov se je lotila na enak način, kot se sami že nekaj sezon brez večjega uspeha postavljajo po robu bogatim klubom v ligi prvakov. Celjani so bili v hrvaškem delu BiH res brez Žvižeja, Bećirija in Gajića ter še z nekaj igralci, ki jih je dajala viroza, a noben izgovor ne bi bil dovolj prepričljiv, če bi se vrnili praznih rok. Predstava, ki so jo prikazali, je na trenutke mejila na sramotno, toliko napak v napadu si ekipa, ki meri na izločilne boje v LP, pač ne bi smela privoščiti. Pristop v obrambi je bil pod vsako kritiko in Izviđać je na krilih glasnih navijačev ušel na 25:20, preden je plačal davek neizkušenosti.
Gostje, pri katerih sta samo Miha Zarabec in Blaž Janc kazala znake odličnosti, so se nekako izvili iz primeža in s petimi zaporednimi goli izenačili. Tekma je bila napeta do konca, odločilni zadetek je s sedmih metrov dosegel Gal Marguč, nakar je vratar Urban Lesjak le dal potuho luknjičasti obrambi. Celjani po tretji zmagi v gosteh ostajajo na drugem mestu v regionalnem tekmovanju in bodo v soboto gostili derbi proti vodilni ekipi Vardarja, ki je vzela mero tako Veszpremu kot Zagrebu. To bo hkrati tudi generalka pred derbijem z zasedbo Veselina Vujovića v ligi prvakov.
»Odigrali smo pod našo ravnjo, vseeno pa nam je nekako uspelo izvleči zmago, kar tudi šteje. To je bilo vsekakor opozorilo, da moramo še veliko reči postoriti. Vsak od nas mora najprej pri sebi razčistiti določene stvari, da bomo že v soboto pokazali igro, kakršne se nadejamo tudi proti Zagrebu, na kateri res ne bo več nobenih izgovorov,« je s precejšnjo mero samokritike postregel sedemkratni strelec Zarabec.













