Zorman jeseni ne bo zapustil reprezentančne jate

Kapetan Slovenije je potrdil, da bo konec meseca prišel na priprave. V soboto prvič proti Celju v ligi prvakov.

Objavljeno
12. oktober 2016 03.26
Peter Zalokar
Peter Zalokar
Ljubljana – Ko se bodo najboljši slovenski rokometaši za noč čarovnic zbrali v Velenju, bo tam tudi njihov glavni čarodej. Vse kaže, da Uroš Zorman vendarle še ne bo sklenil reprezentančne zgodbe, kot je govoril po OI v Riu. Še prej ga v dresu Kielc čaka nekaj tekem, najprej v soboto, ko se bo prvič meril proti Celju v ligi prvakov.

Se spomnite, kdaj ste nazadnje igrali proti Celju, s katerim ste leta 2004 osvojili prvega od štirih naslovov v ligi prvakov?

To je moralo biti, ko sem bil še član Prul (do leta 2003, op. p.). S tujim klubom se ni zgodilo nikdar, tudi ko sem bil v Španiji ne. No, vse je enkrat prvič in veselim se tekme.

Glede na to, da ste evropski prvaki, v soboto verjetno ne pričakujete težkega dela v svoji dvorani, ali pač?

Motite se. V ligi prvakov ni lahkih tekmecev. Celje je v zadnjih tekmah pokazalo, da se lahko meri tudi z najboljšimi.

Katere so glavne značilnosti celjske igre. Od kod bo grozila nevarnost?

Celje goji zelo agresivno obrambo, ki je pogosto na meji grobosti, iz nje pa izvirajo hitri nasprotni napadi. Ne bom izumil ničesar novega, če rečem, da v napadu kraljuje izjemno kreativni Zarabec. Nanj bomo morali še posebej paziti.

Pri Kielcah od osvojitve lovorike v LP niste kaj dosti spreminjali ekipe. Kako delujete na začetku sezone?

Ta čas nas malce dajejo poškodbe. Manjkajo Michal Jurecki, Piotr Chrapkowski in Patryk Walczak, torej skoraj celotni obrambni blok. Za nameček je nazadnje v Szegedu modri karton dobil še četrti mož v obrambi Mateusz Kus, ki bo verjetno moral izpustiti tekmo s Celjem. Toda igramo doma in gotovo računamo na zmago in novi točki.

Novinec je vaš reprezentančni kolega Dean Bombač. Kako se je znašel na Poljskem?

»Deki« deluje vrhunsko, hitro se je vklopil, odigral resno tekmo v Szegedu, kjer mu ni bilo lahko. Vse je super. Navijači so ga odlično sprejeli, ekipa tudi.

Na Madžarskem ste se rešili skoraj podobno kot v finalu v Kölnu. V zadnjih osmih minutah ste zaostanek s 24:27 spremenili v zmago z 29:27. Je mentalna moč postala vaš zaščitni znak?

Dolgo smo že skupaj in dobro se poznamo. Tudi ko smo v rezultatskem zaostanku oziroma na robu poraza, nas ne zagrabi preplah. Ostajamo zvesti svojemu sistemu in na koncu nam ta običajno prinaša zmage.

Odkar sklepni turnir od leta 2010 gosti Köln, še nihče ni ubranil lovorike. So lahko Kielce prve?

Gotovo je evropski prvak vedno med favoriti. Ekipo smo malce dopolnili, dodali nekaj mladih igralcev, kar prinese dodatno energijo in voljo. Naš cilj je priti na F4, tam pa je v dveh tekmah v dveh dneh mogoče vse. Ocenjujem, da imamo dovolj močno zasedbo za konkurenčen boj za vrh.

Koga še štejete med favorite?

Čaka nas izjemno težka sezona, saj poleti ni bilo pravega premora. Poleg nas se z naslovom spogledujejo mnogi: PSG, Barcelona, Veszprem, Kiel, Vardar, Flensburg, Rhein-Neckar ... Vse je mogoče.

So Celjani kandidati za »top 16«?

Zagotovo so, imajo lepe možnosti. Škoda za tisto izgubljeno točko v Nemčiji, ki bi jim dala krila. Toda z zmago proti Zagrebu so pokazali, da so iz pravega testa. Upam, da bodo prišli v osmino finala, to bi bilo dobro za slovenski rokomet in tudi za reprezentanco.

Ko sva pri njej, veliko je bilo nejasnosti, ali ste končali reprezentančno pot ali ne. Kakšen je dogovor z Veselinom Vujovićem?

Pravzaprav se nisva kaj dosti dogovorila. Kakor vem, me je dal na seznam. Prišel bom na priprave in tam se bomo v miru pogovorili, kako naprej.

Torej Zorman še ni rekel zadnje ...

Bomo videli. Prišel je čas, ko moram tudi jaz dobro razmisliti, kaj je najbolje zame in reprezentanco.

Kako pa je z zamislijo, da bi bili Vujovićev svetovalec ob igrišču?

Saj pravim, moramo se usesti in pogovoriti. Teh reči ne gre razčiščevati prek SMS na 1000 kilometrov, ampak na štiri oči.