Romarievih 995 zadetkov

Nekdanji brazilski reprezentant Romario je v tekmi med Vasco de Gamo in Madureire (4:1) dosegel “hat-trick” v samo 13 minutah, s čimer je zabeležil že svoj 995. zadetek.

12. marec 2007 15.35
Romario
Sao Paolo - Nekdanji brazilski reprezentant Romario je v tekmi med Vasco de Gamo in Madureire (4:1) dosegel “hat-trick” v samo 13 minutah. V karieri ima tako zabeleženih 995 zadetkov. 41-letni nogometaš je dejal, da bo nehal z nogometom, ko bo dosegel tisoči gol. Brazilski mediji sicer poudarjajo, da strelec v svoj izračun golov šteje tudi tiste iz mladinskega obdobja in iz pripravljalnih dvobojev.

Romaria de Souza Fario so leta 1994 razglasili za najboljšega nogometaša sveta. Je tudi edini nogometaš, ki se lahko pohvali, da je igral klubski nogomet na skoraj vseh kontinentih - med njimi so brazilski Vasca, Flamenga in Fluminensea, evropski PSV, Valencia in Barcelona, ameriški Miami, azijski Al Saad in avstralski Adelaide.