Še vedno tudi z mikrofonom

Za Petra Vilfana bi lahko rekli, da vse bolj prodira v klubske pore Olimpije, saj je prejšnji teden prevzel vlogo podpredsednika s pisanim obsegom delovanja. Kaj konkretno bodo njegove zadolžitve v Tivoliju?

Objavljeno
23. september 2008 10.15
Zehajoči Peter Vilfan
Eduardo Brozovič
Eduardo Brozovič

Ljubljana - Letos mineva 29 let od prvega nastopa Petra Vilfana v Olimpijinem dresu, ki mu je tudi kot zaprisežen Mariborčan ostal zvest vse do danes. Lahko bi celo rekli, da vse bolj prodira v klubske pore, saj je prejšnji teden prevzel vlogo podpredsednika s pisanim obsegom delovanja. Kaj konkretno bodo njegove zadolžitve v Tivoliju?

 

»Ker sem v košarki vse življenje ter ob tem prišel do imena in prepoznavnosti v Sloveniji in tujini, sem po vstopu v upravni odbor pred dvema letoma negoval stike z ULEB in z drugimi mednarodnimi ustanovami. Zdaj smo se odločili, da bom postal eden od dveh Olimpijinih podpredsednikov in skrbel za strokovno oziroma športno plat delovanja kluba. To pomeni, da opravljam večino nalog, ki bi jih sicer športni direktor, glavni menedžer ali kakorkoli bi ga že poimenovali,« je uvodoma pojasnil Vilfan.


Je to že resen korak k temu, da bo Union Olimpija po razrešitvi Jureta Zdovca pred dvema sezonama spet dobila športnega direktorja?
Ko je zdajšnji upravni odbor prevzel Union Olimpijo, smo začeli z ničle in se dogovorili, da bomo vsi opravljali vsa potrebna dela. Hkrati smo stremeli k temu, da bi se prej ali slej organizirali kot primerljivi evropski klubi. Ti imajo seveda profesionalnega športnega direktorja, medtem ko mi še nismo v položaju, da bi si ga lahko privoščili. Vedno sem sicer govoril, da moraš biti dobro plačan, da bi neko stvar dobro delal. Zdaj bi rekel, da ti primerno avtoriteto in moč dajeta bodisi denar ali naziv. Glede na to, da sem zastopnik mesta v upravnem odboru in podpredsednik kluba, ter upoštevaje moj siceršnji status v košarki, imam zadosti močno ozadje, da bom ustrezno opravljal svoje naloge.

 

Predsednik Dušan Mitič je razkril, da bo imela Union Olimpija v naslednji sezoni skupni proračun okoli petih milijonov evrov, s čimer se bo povsem približala normativom evrolige za leto 2009. Kaj bo finančni preskok prinesel boljšega klubu?

S številkami se ne bi preveč ukvarjal, zanje sta zadolžena predsednik in drugi podpredsednik Jure Jež. Absolutno pa se približujemo znesku, ki ga je vodstvo evrolige postavilo kot minimum za sodelovanje v tekmovanju - 5,2 milijona €. Ambicija je seveda jasna, da v naslednji sezoni povečamo tudi ta proračun, ki je za slovenske razmere zelo visok. V treh letih bi morala Union Olimpija postati evropski klub, ki bo izpolnjeval vse potrebne standarde.


Kako se v praksi odvija usklajevanje dela med vami, ki v klubu niste zaposleni, in poklicnim poslovnim direktorjem Igorjem Dolencem?
Zaenkrat vse deluje zelo dobro. Aleksandar Džikić ni samo trener prvega moštva, ampak je vodja strokovnega štaba, saj želimo, da ima nadzor nad delovanjem celotnega košarkarskega pogona. Skupaj z njim razmišljam o sestavi ekipe, se nato lotim dogovarjanja z igralci in vse skupaj že usklajujem s poslovnim direktorjem, ki operativno izpelje prestop ali podpis pogodbe. Tako sem se denimo pogajal za prihod Vladimirja Golubovića, Damjana Rudeža in domala vseh naših košarkarjev.

 

Več v tiskani izdaji.