Sinoči zmaga le Udrihu

V severnoameriški košarkarski ligi NBA so v noči na nedeljo odigrali osem tekem, na parket pa so stopili tudi štirje slovenski igralci. 12 točk je k zmagi San Antonia prispeval tudi Beno Udrih.

04. marec 2007 11.05
Duncan v boju za žogo
Houston - V severnoameriški košarkarski ligi NBA so v noči na nedeljo odigrali osem tekem, na parket pa so stopili tudi štirje slovenski igralci. New Jersey je po podaljšku z 88:96 klonil proti Bostonu, Boštjan Nachbar pa je za poražence v 29 minutah zbral osem točk in 3 skoke. Poraz sta vknjižila tudi člana Toronta Rašo Nesterovič in Uroš Slokar, s 120:97 je bil boljši Cleveland. Odlično pa je igral Beno Udrih, ki je s 97:74 v gosteh ugnal Houston. Udrih je v 28 minutah zbral 12 točk, štiri skoke in tri podaje.

Houston je moral doma priznati premoč San Antoniu s 74:97, največ zaslug za zmago gostov pa ima Tim Duncan, ki je k osmi zaporedni zmagi ekipe in ob tem še najvišjo v sezoni prispeval 26 točk. Da je bil sinoči njegov večer, je pokazal že na samem začetku, ko je nasprotnikom v prvi četrtini zagrenil življenje s petimi trojkami. "Lepo je, kadar gredo stvari po tvoje že od samega začetka. Preostanek tekme je nato veliko lažji. Mislim, da sem vso noč dobro metal in upam, da bo tako tudi na prihodnjih tekmah," je ob tem povedal Duncan. Houstonu se še vedno pozna odsotnost poškodovanega centra Yaa Minga, ekipa pa je sinoči vknjižila peti poraz v osmih odigranih tekmah.

New Jersey je moral doma z 88:96 priznati premoč Bostonu. Po 44 minutah slabih košarkarskih predstav na obeh straneh je stvari v svoje roke vzel Paul Pierce in Boston je naredil vse, da so se košarkarji New Jerseyja počutili vse prej kot dobro. Boston je bil sicer večino srečanja v slabšem položaju, saj je bil še štiri minute pred koncem rednega dela z enajstimi točkami v precejšnjem zaostanku, potem pa so Kelti zaigrali kot prerojeni. Pierce in Delonte West sta se izkazala s trojkami in gostje so na 83. točki izenačili. V podaljšku so imeli košarkarji Bostona tudi več sreče, znova pa je blestel Pierce. Al Jefferson je dosegel rekord kariere z 32 točkami in 18 skoki, Boston pa je ob tretji zaporedni zmagi prekinil niz treh zaporednih zmag New Jerseyja.

Zaigralo je tudi moštvo še dveh slovenskih košarkarjev, vendar sta tudi Rašo Nesterovič in Uroš Slokar parket zapustila sklonjenih glav. Toronto je moral v gosteh pri Clevelandu priznati visoko premoč, saj je izgubil s kar 97:120. LeBron James je blestel v obliki 36 točk, od tega jih je 15 dosegel s prostimi meti, Larry Hughes je k zmagi prispeval še 27 točk. V dresu Toronta je Chris Bosh zbral 25 točk, Juan Dixon 24, med strelce pa sta se vpisala tudi Nesterovič in Slokar s po petimi točkami.

Dallas je vknjižil že 50. zmago, oziroma 15. zaporedno, tokrat so po izidu 103:98 parket z novim porazom v žepu zapustili igralci Orlanda. Jason Terry je zbral 29 točk in 15 podaj, Dirk Nowitzki je k skupnemu izkupičku prispeval 24 točk, devet skokov in sedem podaj, Josh Howard pa je za že 22. zaporedno zmago na domačih tleh prispeval še 21 točk. Ekipa ima s tem še vedno rekord lige NBA, saj doma ni bila premagana vse od 7. decembra lani, hkrati pa je tudi šesto moštvo v ligi, ki mu je uspelo tako hitro zbrati že 50 zmag. V dresu Orlanda je bil s 25 točkami najboljši Dwight Howard, Hedo Turkoglu jih je dodal 19, Jameer Nelson pa 17.