Slovenci v NBA zmagali

V košarkarski ligi NBA so sinoči zmagale ekipe, v katerih igrajo slovenski košarkarji. Najbolj učinkovit je bil Primož Brezec, ki je v 23 minutah vknjižil 12 točk, skok in dve podaji.

13. januar 2007 12.11
Primož Brezec
New York - V severnoameriški košarkarski ligi NBA so sinoči zmagale ekipe, v katerih igrajo slovenski košarkarji. Boston Celtics je doma klonil z ekipo Toronto Raptors s 86:95; Radoslav Nesterovič je za zmagovalce v 30 minutah dosegel po osem točk in skokov, Uroš Slokar pa ni igral. New York Knicks je doma izgubil s Charlotte Bobcats s 110:126, Primož Brezec pa je v 23 minutah vknjižil 12 točk, skok in dve podaji. Los Angeles Lakers je doma odpravil Orlando Magic s 109:106; Aleksander Vujačič v 13 minutah ni dosegel točke, imel pa je tri skoke in dve podaji.

Po podaljšku sta se končala dvoboja med Indiano Pacers in ekipo Dallas Mavericks (113:115) in moštvoma Seattle SuperSonics in Utah Jazz (122:114). Philadelphia 76ers je v svoji dvorani premagala Milwaukee Bucks s 110:97, Atlanta Hawks Detroit Pistons z 99:93, New Orleans Hornets Washington Wizards s 104:97 in Portland Trail Blazers Sacramento Kings s 95:87. Doma so izgubili še Memphis Grizzlies z Minnesoto Timberwolves (110:116), Denver Nuggets z ekipo Houston Rockets (86:90) ter Golden State Warriors z moštvom Miami Heat (96:118).

Osrednji imeni večera sta bila Nemec Dirk Nowitzki in Ray Allen. Nowitzki je odločil dvoboj v Indianapolisu ne le zaradi doseženih 43 točk in 12 skokov, ampak tudi s tremi prostimi meti v zadnjih petih sekundah podaljška. Dallas, Jason Terry je dodal 30 točk, Josh Howard pa 15, s 30 zmagami ob osmih porazih ostaja na čelu lige. V vrstah gostiteljev se je izkazal Jermaine O'Neal (26 točk, devet skokov). Allen je s 54 točkami, drugim dosežkom v zgodovini kluba iz Seattla, po šestih zaporednih porazih poskrbel za zmago nad Utahom. Seattle v tem letu pred tem sploh še ni zmagal, Allen pa je zaključil skoraj vsak napad svoje ekipe v zaključku rednega dela in podaljšku. Iz igre je metal 17:32, zadel vseh 12 prostih metov in dodal deset skokov. Na drugi strani je bil najboljši Carlos Boozer (32 točk, 16 skokov). V Los Angelesu je Kobe Bryant kljub težavam z dimeljsko vezjo v zadnjih šestih minutah in 44 sekundah dosegel 16 od svojih 28 točk, Smush Parker pa je dodal zanj rekordnih 26 košev za zmago z Orlandom. Za vodilno ekipo jugovzhodne skupine je Dwight Howard zbral 25 točk in deset skokov, vendar zgrešil kar devet od 16 prostih metov.

Emeka Okafor (20 točk) je povsem zaprl pot pod obroč igralcem New Yorka in jim "zalepil" 10 blokad, Derek Anderson je dodal 29 točk, Matt Carroll pa 23. Bobcats, predzadnje moštvo vzhodnega dela lige, so zmagali drugič zapored na gostovanju, pred tem so bili boljši v Detroitu. V Atlanti je Joe Johnson zgrešil le štiri od 17 poskusov iz igre (34 točk), Josh Smith pa se je po poškodbi in operaciji hrbta vrnil s trojko deset sekund pred koncem dvoboja. Willie Green (30), Andre Iguodala (26) in Kyle Korver (17) so zagotovili zmago Philadelphii z Milwaukeejem, ki je nastopil brez štirih članov prve peterke.

Igralci New Orleansa so prav tako igrali brez treh članov začetne peterke, vendar so zaustavili prvega strelca Washingtona Gilberta Arenasa, ki je zgrešil 12 od prvih 15 metov in z metom 5:19 iz igre vknjižil 23 točk. Štirje ključni igralci so manjkali tudi v ekipi Bostona, kar so izkoristili košarkarji Toronta na čelu s Chrisom Boshem (27 točk). Kevin Garnett (28 točk, 11 skokov in pet blokad) je bil na čelu igralcev Minnesote, ki so zmagali petič na zadnjih šestih tekmah. Grizliji Španca Paua Gasola (20 točk) v tej sezoni še niso zmagali na dveh zaporednih tekmah. Portland je po treh porazih drugič v tem tednu igral s Sacramentom in prekinil črno serijo. Prvaki iz Miamija, trener Pat Riley po operaciji kolka in kolena še vedno okreva, so z Dwyanom Wadejem (22 točk, 10 skokov, devet podaj) prvič v tej sezoni zmagali tretjič zapored. V Denverju je slavje gostiteljev preprečil Shane Battier (25 točk), z 12 točkami v zadnji četrtini za Houston.