Slovenske lokostrelke bronaste

Slovenski lokostrelci so uspešno nastopili na svetovnem prvenstvu v disciplini 3D, ki je od srede potekalo v Latini v Italiji. V malem finalu soSlovenke s 110:104 premagale Italijanke in se veselile brona.

19. september 2009 21.40
Šp.K./STA
Šp.K./STA
Rim - Slovenski lokostrelci so uspešno nastopili na svetovnem prvenstvu v disciplini 3D, ki je od srede potekalo v Latini v Italiji. Slovenska ženska ekipa v postavi Dragica Tofaj Gutman (sestavljeni lok), Vanda Natlačen (dolgi lok) in Andreja Izgoršek (goli lok) so osvojile bronasto odličje.

Slovenke so v kvalifikacijah osvojile prvo mesto in se prek eliminacij uvrstile v finale. V polfinalu so z rezultatom 92:100 izgubile dvoboj s Francozinjami, v malem finalu pa so s 110:104 premagale Italijanke in se veselile brona.

V posamični konkurenci so se najbolje odrezali David Rebec (sestavljeni lok), Vanda Natlačen (dolgi lok) in Nina Vavtar (goli lok), ki so vsi osvojili peto mesto.