Superkombinacijo dobila Schildova

Avstrijka Marlies Schild je zmagala na superkombinaciji svetovnega pokala alpskih smučark v avstrijskem v Reiteralmu. Najboljša izmed treh Slovenk je bila Urška Rabič na 18. mestu.

15. december 2006 16.40
Kathrin Zettel
Reiteralm - Avstrijka Marlies Schild je zmagala na superkombinaciji svetovnega pokala alpskih smučark v avstrijskem v Reiteralmu (2:13,69). Na drugem mestu je bila njena rojakinja Michaela Kirchgasser (2:14,03, +0,34), tretja pa je bila še tretja Avstrijka Kathrin Zettel (2:14,04, +0,35). Najboljša izmed treh Slovenk je bila Urška Rabič na 18. mestu (2:16,82, +3,13), Tina Maze je bila 20. (2:16,93, +3,24), Ana Kobal pa 33. (4:18,44, +4,75).

Avstrijski uspeh je s četrtim mestom dopolnila Nicole Hosp (+1,31). Zettlova je vodila po polovici tekme. Po superveleslalomu je imela štiri stotinke sekunde prednosti pred Tino Weirather iz Liechtensteina in sedem stotink pred Francozinjo Ingrid Jacquemod. Schildova je bila šesta (0,61), deveta pa Kirchgasserjeva (0,85). Mazejeva je bila na 12. mestu (+1,11 sekunde), Rabičeva na 15. (+1,25), Kobalova pa na 35. (+2,08).

Schildova je z izvrstnim slalomskim nastopom dosegla tretjo zmago v sezoni in deseto v karieri ter potrdila, da je v tej disciplini zelo dobro pripravljena, saj je v tej zimi še neporažena. "Zelo sem zadovoljna s svojo slalomsko formo. Skušala sem smučati sproščeno in zadovoljna sem, da se je tekma razpletla po mojih željah. Po superveleslalomu sem že precej zaostajala in se zmage nisem nadejala. Na koncu pa sem se veselila uspeha skupaj še s tremi kolegicami iz ekipe," je bila vesela Schildova. Leta 1990 so na slalomu v Vemdalnu na Švedskem Avstrijke zadnjič osvojile prva štiri mesta.

V svetovnem pokalu vodi Hospova (341 točk) pred Schildovo (337) in Američanko Lindsey Kildow (275), ki zaradi bolezni ni mogla nastopiti. Švedinja Anja Paerson, ki je bila leta 2004 in 2005 najboljša med vsemi v svetovnem pokalu in je letos osvojila tudi slalomsko olimpijsko zlato, nadaljuje s slabimi predstavami. Po prvem delu kombinacije je bila šele 11., nato pa slaloma ni končala.

Svetovni pokal se bo nadaljeval v soboto, ko bo v Reiteralm, ki je nadomestno prizorišče po odpovedi švicarskega St. Moritza, na programu superveleslalom.

1. Marlies Schild (Avt)       2:13,69 (1:23,24 + 50,45)
 2. Michaela Kirchgasser (Avt) 2:14,03 (1:23,48 + 50,55)
 3. Kathrin Zettel (Avt)       2:14,04 (1:22,63 + 51,41)
 4. Nicole Hosp (Avt)          2:15,00 (1:24,06 + 50,94)
 5. Šarka Zahrobska (Češ)      2:15,31 (1:23,30 + 52,01)
 6. Fanny Chmelar (Nem)        2:15,34 (1:23,61 + 51,73)
 7. Chemmy Alcott (VBr)        2:15,46 (1:23,35 + 52,11)
 8. Tanja Poutiainen (Fin)     2:15,49 (1:24,16 + 51,33)
 9. Emily Brydon (Kan)         2:15,68 (1:23,77 + 51,91)
10. Anna Ottoson (Šve)         2:15,71 (1:24,21 + 51,50)