Tahirovič zmagal v Luksemburgu

Slovenski plavalci so nadaljevali z dobrimi nastopi na močnem mednarodnem mitingu v Luksemburgu. Prav na najvišjo stopničko se je povzpel Triglavan Emil Tahirovič.

27. januar 2007 21.07
Luxembourg - Slovenski plavalci so nadaljevali z dobrimi nastopi na močnem mednarodnem mitingu v Luksemburgu. Prav na najvišjo stopničko se je v soboto povzpel Triglavan Emil Tahirovič, ki je bil najhitrejši na 50 m prsno z 28,51. Koprčan Matjaž Markič, ki je bil prav tako prijavljen za nastop v tej disciplini, zaradi poškodbe kolena ni nastopil, a je njegov trener Roni Pikec zagotovil, da se bolečine v kolenu, ki so se pojavile med poletom iz Avstralije, že manjšajo. "Matjaž ni želel tvegati nastopa, saj se bojiva, da bi se stanje lahko poslabšalo," je pokomentiral Pikec. Dvakrat je bil na stopničkah Ilirijan Peter Mankoč, ki je osvojil drugo mesto na 50 m prosto (23,08) in tretjega na 50 m delfin (24,46).

Radovljičanka Sara Isakovič, ki je v petek postavila nov državni rekord na 200 m delfin, je bila v soboto četrta na 200 m prosto (2:01,88) in prav v tej disciplini je bil postavljen do zdaj najboljši izid mitinga. Nemka Annika Lurz je z 1:57,48 za sekundo zgrešila svetovni rekord rojakinje Franziske van Almsick in morda napovedala naskok na svetovni rekord na marčevskem SP v avstralskem Melbournu. Isakovičeva, v finalu v Luksemburgu tekmovalci nastopajo v desetih progah, je bila prav 10. še na 50 m prosto (27,24).

Med najboljšo deseterico so nastopili še plavalec Žita Gorenjke Radovljice Luka Turk, ki je bil peti na 200 m prosto (1:53,41) in njegova klubska sotekmovalka Anja Klinar, ki je osvojila enako uvrstitev na 200 m mešano (2:20,63). Plavalka Olimpije Nina Sovinek pa je bila na 200 m mešano deveta (2:39,71). Miting se bo končal v nedeljo.