New York - V dvoboju 4. kola OP ZDA si je ciprski teniški igralec Marcos Baghdatis prislužil prav posebno opozorilo sodnika. Med dvobojem s Francozom Gaelom Monfilsom, ki ga je izgubil po treh nizih, je namreč preverjal svoj mobilni telefon.
Tega pri igralcih, ki so ponavadi popolnoma osredotočeni na dvoboj, res ni videti pogosto. Sodnik ga je zato pozval, naj telefon pospravi, a se je 21-letni Ciprčan izgovarjal, da je le preverjal čas. No, po porazu je je priznal, da je poslal sporočilo svoji ženi, nekdanji teniški igrali Katarini Sprem.
»Obstajajo pravila in očitno sem jih prekršil, a šlo je le za sporočilo. Kaj podobnega res v preteklosti še nisem počel, a pomislil sem, zakaj pa ne?« se Baghdatis ni zavedal, da bi lahko s svojo potezo dvignil toliko prahu.
Na socialnih omrežjih je kajpak njegova poteza precej odmevala, mnogi so se šalili, da je skušal s pomočjo mobilnega telefona malo pozabiti na dvoboj, ki ni potekal njemu v prid. »Slabše še nisem serviral,« se je jezil Baghdatis, ki sicer osmine finala na največjem turnirju ni dosegel že vse od Melbourna leta 2009.
Warning Mr Baghdatis!
— Pedro Keul (@PedroKeul) September 4, 2016
"What if I want to check the time?
I cannot check the time?"pic.twitter.com/JxpBr4X678













