Bedene obstal v četrtfinalu

Aljaž Bedene je v četrtfinalu challengerja v Kenitri izgubil proti Špancu Robertu Carballesu (6:7, 6:2, 6:7).

25. september 2014 17.49

Kenitra - Slovenski tenisač Aljaž Bedene je na challengerju v Kenitri končal svojo pot v četrtfinalu, potem ko je po 3 urah in 13 minutah izgubil dvoboj s Špancem Robertom Carballesom (6:7, 6:2, 6:7).

V prvem nizu sta oba igralca izgubila po eno servisno igro in bila po dvanajstih igrah izenačena na 6:6, tako da je o zmagovalcu odločala podaljšana igra. To je dobil Carballes s 7:3. V drugem nizu je sledil odgovor Bedeneta, ki je izkoristil obe brejk žogici, zmagal s 6:2 in izsilil odločilni tretji niz.

Tega je s serviranjem otvoril Bedene in se hitro znašel na preizkušnji, saj si je nasprotnik priboril dve brejk žogici, vendar je slovenski predstavnik ohranil mirne živce, izničil obe priložnosti in povedel z 1:0. V nadaljevanju niza je Bedene vseskozi ohranjal prednost igre (2:1, 3:2, 4:3) in si pri vodstvu s 5:4 priboril prvo zaključno žogico, ki pa jo je Carballes ubranil, tudi tokrat pa je bila potrebna podaljšana igra.

Ta se za Bedeneta ni začela obetavno, saj je izgubil uvodno servisno igro in si hitro priigral zaostanek z 0:2, ki pa ga je kmalu pretvoril v izenačenje (2:2). Carballes je znal odgovoriti na nasprotnikov niz in si je s tremi zaporednimi igrami priboril odličen položaj (5:2), ki ga je pretvoril v končno zmago s 7:5.

Slovo Ferrerja v Shenzhenu

Na teniškem turnirju serije ATP v Shenzhenu se je v osmini finala moral posloviti prvi nosilec David Ferrer iz Španije, ki ga je po dveh nizih izločil Srb Viktor Troicki (6:3, 6:4).

Troicki je v 66 minutah izkoristil obe brejk žogici in svojo premoč potrdil s trinajstimi asi (Ferrer 0), njegov naslednji nasprotnik pa bo Kolumbijec Santiago Giraldo.

Po slovesu Ferrerja je prvi favorit za zmago Škot Andy Murray, ki v osmini finala ni imel težav z Indijcem Somdevom Devvarmanom (6:3, 6:3), v četrtfinalu pa se bo pomeril s Slovakom Lukašem Lackom.

Kenitra, četrtfinale challengerja (42.500 evrov)

Roberto Carballes (Špa) - Aljaž Bedene (Slo/4) 7:6 (3), 6:2, 7:6 (5).

Damir Džumhur (BiH/2) - Rui Machado (Por) 7:6 (4), 6:1;

Daniel Gimeno (Špa/3) - Stefano Travaglia (Ita) 6:2, 7:5;

Albert Ramos (Špa/1) - Lucas Pouille (Fra/7) 6:0, 1:6, 7:6 (0).

Kuala Lumpur, osmina finala ATP (716.268 evrov)

Benjamin Becker (Nem) - Pierre-Hugues Herbert (Fra) 6:4, 7:6 (4);

Ernests Gulbis (Lat/2) - Philipp Petzschner (Nem) 6:3, 6:7 (3), 6:1;

Jarkko Nieminen (Fin) - Leonardo Mayer (Arg/3) 7:6 (5), 6:4;

Pablo Andujar (Špa/7) - Michal Przysiezny (Pol) 6:4, 6:7 (6), 6:3;