Blaž Kavčič dvakrat uspešen v Bangkoku

V senci teniškega turnirja za veliki slam v New Yorku nastopa Blaž Kavčič na challengerju v Bangkoku.

29. avgust 2013 12.15
cropix/24. Vegeta Croatia Open Umag 230713
J. P., Delo.si

Bangkok - Povsem v senci zadnjega teniškega turnirja za veliki slam letos, OP ZDA v New Yorku, poteka v Bangkoku challenger ATP z nagradnim skladom 50.000 $, na njem pa kot prvi nosilec nastopa tudi Blaž Kavčič. Črnučan v dosedanjih dveh dvobojih ni imel dosti dela. V prvem kolu je po uri in 18 minutah s 7:5 in 6:1 odpravil nepostavljenega Korejca Jung-Woong Naja, v drugem kolu pa še hitreje - devet sekund manj kot eno uro je poreboval za zmago - še Japonca Tošihideja Macuija. Resda pa tekmeca nista odigrala dvoboja v celoti, prvi niz je namreč dobil Kavčič s 6:4, v drugem je vodil z 2:1, nato pa je moral 35-letni Japonec, sicer šele 557. igralec sveta, obračun predati.

Zdaj 26-letnega Kavčiča, ki na svetovni jakostni lestvici zaseda 126. mesto (v zadnjem tednu je zdrknil za eno mesto navzdol), v četrtfinalu čaka nepostavljeni Rus Aleksandr Kudrjavcev, 323. lopar sveta. Zanimivo: četrtfinalna tekmeca sta dva od le treh evropskih predstavnikov na turnirju. Kavčič bo po koncu challengerja v Bangkoku ostal na azijskih tleh, v začetku septembra se bo namreč udeležil še turnirja v Šanghaju.