Singapur – Slovaška teniška igralka Dominika Cibulkova in Nemka Angelique Kerber sta se uvrstili v nedeljski finale zaključnega turnirja sezone v Singapurju.
V prvem polfinalu je sedmopostavljena Cibulkova po 2 urah in 27 minutah premagala Rusinjo Svetlano Kuznjecovo z 1:6, 7:6 in 6:4.
V uvodnem nizu je bila Rusinja razred zase in je nasprotnici trikrat odvzela servis za zmago s 6:1. V drugem sta bili Slovakinja in Rusinja zelo izenačeni. Cibulkova je imela pri vodstvu s 6:5 priložnost, da servira za mesto v finalu, vendar pa je izgubila servisno igro. A to zanjo ni bilo usodno, saj se je rešila v podaljšani igri (7:2), za konec pa v odločilnem nizu trikrat odvzela servis Rusinji.
Cibulkova se je tako na svojem prvem nastopu na zaključnem turnirju prebila v veliki finale, kjer bo njena nasprotnica prva igralka sveta Angelique Kerber.
Ta je v drugem polfinalu po 75 minutah porazila Poljakinjo Agnieszko Radwansko s 6:2 in 6:1. Nemka je izkoristila 7 izmed 13 break priložnosti in storila manj neizsiljenih napak (23:28).
Angelique Kerber in Dominika Cibulkova sta se doslej pomerili osemkrat, izid v zmagah pa je izenačen na 4:4.
Singapur, polfinale zaključnega turnirja
Dominika Cibulkova (Slk/7) - Svetlana Kuznjecova (Rus/8) 1:6, 7:6 (2), 6:4;
Angelique Kerber (Nem/1) - Agnieszka Radwanska (Pol/2) 6:2, 6:1.













