Hercogova brez moči proti odlični Šarapovi

Ruska teniška zvezdnica Marija Šarapova je v osmini finala v Pekingu s 6:0 in 6:2 odpihnila Polono Hercog.

04. oktober 2012 10.07
China Open Tennis
Š. Ro., D. O., Delo.si

Peking - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je v osmini finala zaključila nastope na OP Kitajske. Proti za razred boljši tekmici, ruski zvezdnici Mariji Šarapovi je bila brez moči, druga igralka sveta ji je v uri in 14 minutah igre prepustila le dve igri in zmagala s 6:0 in 6:2.

Potem ko je gladko izgubila prvi niz, je slovenski igralki v drugem celo uspel brejk za izenačenje na 2:2, toda Šarapova je vseeno hitro zatrla njene upe za preobrat, osvojila štiri igre zapored in se brez težav uvrstila v četrtfinale.

»Uvoden dvoboj na tem turnirju je bil nekoliko daljši, medtem ko sem včeraj in danes hitro zaključila tekmo. V prvem nizu sem igrala zelo dobro, v drugem so stvari postale malce bolj napete, kar sem pravzaprav potrebovala. Vesela sem uvrstitve v četrtfinale,« je po zmagi nad Mariborčanko dejala nekdanja zaročenka Saše Vujačića.

Šarapova je doslej na turnirju oddala le ne niz, in sicer v 1. kolu proti Romunki Simoni Halep. V četrtfinali se bo pomerila z Nemko Angelique Kerber, ki je ugnala nekdanjo št. 1, Danko Caroline Wozniacki (6:1, 2:6, 6:4).

Hercogova je v 2. kolu premagala Rusinjo Jekaterino Makarovo, 20. igralko sveta, v prvem pa je bila boljša od Rusinje Anastazije Pavljučenko. Tretja Rusinja pa je prekinila slovensko napredovanje na turnirju.

Še enkrat več pa je izjemno predstavo prikazala prva nosilka Viktorija Azarenka, ki je zlahka ugnala Rusinjo Jeleno Vesnino. Tudi Belorusunja, tako kot Šarapova, še ni izgubila niza na turnirju v Pekingu. »Že pred dvobojem sem sprejela odločitev, da danes zaigram bolj agresivno, brez obotavljanja. Po zmagoviti točko sem bila vesela, ker sem tudi ta dvoboj končala v dveh nizih,« je dejala Azarenka.